Łóżko dla dziecka alergika
5
(1)

Alergia na kurz to najczęstszy rodzaj uczulenia u dzieci. Warto więc tak zorganizować przestrzeń wokół nich, aby mogły bezpiecznie się bawić i rozwijać nie doświadczając tych przykrych konsekwencji swojej choroby. Poprzez odpowiednią aranżację pokoju dziecięcego można zminimalizować skutki uczulenia na roztocza, takie jak nieżyt nosa, alergia skórna czy chroniczny kaszel. Urządzanie pokoju przyjaznego alergikowi należy zacząć od wyboru odpowiedniej podłogi – najlepiej drewnianej, a także pomalowania ścian specjalną, hipoalergiczną farbą. Istotny jest także wybór mebli – w tym najważniejszego – łóżka. Podpowiadamy, jakie łóżko dla alergika wybrać.

Łóżko w pokoju dziecięcymŁóżko dla alergika

Łóżko w pokoju dziecka alergika powinno mieć w miarę możliwości jak najprostszą ramę, taką która będzie łatwa do umycia wilgotną szmatką. Najlepszym materiałem na łóżko będzie oczywiście drewno bądź też metal. Przy wyborze materaca kierujmy się tworzywem, z którego jest wykonany. Najlepsze będą gąbka, pianka czy lateks, gdyż są to tworzywa syntetyczne o ścisłej strukturze. Należy zdecydowanie unikać materaców wypełnionych surowcami naturalnymi, jak wełna. Dodatkowym zabezpieczeniem może być także antyalergiczny pokrowiec na materac.
Wybór odpowiedniej pościeli również jest ważny. Puchowa czy wełniana niestety nie ułatwią zasypiania naszemu małemu alergikowi. W sklepach znaleźć możemy również hipoalregiczne kołdry i poduszki. Ich specjalne wypełnienie kulki poliestrowe lub silikonowe hamują namnażanie się roztoczy. Dodatkowo możemy wyposażyć materac w specjalny pokrowiec, który nie przepuszcza roztoczy. Pamiętajmy też, aby pościeli nie przetrzymywać na łóżku, ale zawsze chować ją do specjalnego pojemnika na pościel. Najlepiej prać ją raz w tygodniu w temperaturze minimum 60°C.

Artykuł okazał się przydatny?

Kliknij na gwiazdkę i oceń

Ocena 5 / 5. Ilość ocen: 1

Brak ocen!

  Podłoga dla alergika. Jaką podłogę wybrać do pokoju dziecięcego?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here