Podłoga w pokoju dzieciecym dla alergika
5
(2)

Alergia, czyli nadwrażliwość na roztocza, które zawarte są w kurzu domowym, to przypadłość bardzo wielu dzieci. Nic więc dziwnego, że rodzice szukają porad na temat tego, jak urządzić pokój dla dziecka, które ma alergię. Aranżując wnętrze dla naszych pociech powinniśmy wziąć pod uwagę wszystko – poczynając od podłogi. Jaka podłoga dla alergika będzie najlepsza?

Podłoga dla alergika – drewno na pierwszym miejscu

Pokój dla chłopcówKażdy rodzić chce, aby pokój jego dziecka był dla niego bezpiecznym azylem, gdzie zawsze będzie czuł się dobrze i choć na chwilę będzie mógł zapomnieć o ciągłym katarze, bólu gardła, kaszlu a nawet zmianach skórnych, które często powodowane są przez uczulenie na kurz. Mimo że ten rodzaj alergii jest szczególnie trudny do opanowania, można znacznie złagodzić jego objawy. Wybór odpowiedniej podłogi w pokoju dziecięcym powinien być pierwszym krokiem w walce z tą chorobą. W przypadku uczulenia na roztocza doskonale sprawdzi się podłoga drewniana. Warto jednak pamiętać, że podłoga taka powinna mieć certyfikat ekologiczny – tylko wtedy będziemy mieć pewność najwyższej jakości. Drewno powinno być zabezpieczone lakierem wodorozcieńczalnym, gdyż te zabezpieczone naturalnymi olejami i woskami mogą nasilić objawy choroby. Równie dobrze sprawdzi się w takim wnętrzu podłoga z naturalnego korka.

Pokój dla dziecka lergikaCo jeszcze na podłogę dla alergika?

Oczywiście nie musimy się tu ograniczać jedynie do podłogi drewnianej lub tej z korka. Ponieważ w trakcie zabawy dziecko spędza dużo czasu na podłodze właśnie, musi być ona łatwa w utrzymaniu czystości. Doskonale sprawdzą się tutaj panele czy klasyczne linoleum. Ważne jest jednak by nie zawierały one szkodliwych substancji chemicznych. Dlatego warto pytać producentów lub sprzedawców o certyfikaty.  Pokój dla dziecka alergika. Jak wybrać meble i dodatki?

Wykładzina i dywan w pokoju alergika?

Powszechnie uważa się, że wykładzina i dywan nie sprawdzą się w pokoju dziecka alergika. Nic bardziej mylnego! Oczywiście zarówno dywan, jak i wykładzina gromadzą w sobie bardzo dużo kurzu, czyli są siedliskiem roztoczy. Jednak wiele firm na rynku ma już w swojej ofercie specjalne wykładziny dla alergików, które nie tylko nie wchłaniają kurzu, ale też redukują ten unoszący się w powietrzu. Równie dobrym rozwiązaniem będzie kilka bawełnianych chodniczków, które można latwo wyprać.

Jeżeli chcemy kupić dywan do pokoju naszej pociechy, powinniśmy się zdecydować na dywan akrylowy. Dzięki swoim specjalnym włóknom hamuje on namnażanie się roztoczy, a także jest odporny na grzyby.

Artykuł okazał się przydatny?

Kliknij na gwiazdkę i oceń

Ocena 5 / 5. Ilość ocen: 2

Brak ocen!

1 KOMENTARZ

  1. W pokoju małego alergika dobrze sprawdzą się panele winylowe. Na rodzimym rynku produkuje je między innymi Arbiton. Nie zawierają szkodliwych plastyfikatorów, które mają duży potencjał alergogenny. Co ważne dla astmatyków – są antystatyczne. Dobrze sprawdzą się w pokoju dziecięcym, bo są wodoodporne, łatwe do utrzymania w czystości i ciepłe w dotyku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here