Jakie zabawski do pokoju alergika wybrać?
5
(4)

Zabawki to nieodłączny element dzieciństwa. Nie sposób odmówić kupna zabawek żadnemu dziecku, nie powinniśmy więc też odmawiać kupna zabawek dziecku, które jest chore na alergię. Tak jak staramy się aby pokój dla dziecka alergika został odpowiednio przygotowany, tak warto też zastanowić się jakie zabawki dla alergika będą najlepsze?

Hipoalergiczne zabawki dla alergika

Na rynku zabawek odnaleźć można wiele produktów, które wykonane są z materiałów hipoalergicznych. Oczywiście zabawki takie są dość drogie, jednak w przypadku alergii powinniśmy postawić nie na ich ilość ale na jakość. Lepiej kupić dziecku mniej zabawek i wybrać takie ze specjalnymi atestami, niż zarzucić naszą pociechę mnóstwem gadżetów, które będą jedynie nasilały symptomy choroby.

Zabawki drewniane będą dobrym wyborem

Oprócz zabawek z atestami hipoalergicznymi możemy też spokojnie pokusić się o kupno zabawek drewnianych (np. polecane są te: https://www.tamaja.pl/kategoria/zabawki-drewniane). Dziś można odnaleźć wiele dziecięcych zabawek wykonanych z drewna. Moda na naturalne materiały sprawiła, że do łask wróciły wykonane z drewna domki dla lalek, klocki czy konie na biegunach.

Jak dbać o maskotki w pokoju alergika?Maskotki dla alergika

Pluszaki to niestety nie najlepszy pomysł dla dziecka, które choruje na alergię. Starajmy się ograniczyć kupno pluszowych misiów i lalek, ponieważ nie umieją one niestety bronić się przed wszechobecnym kurzem. Alergeny osiadają na pluszowych zabawkach i choć tego nie widać, kurz gromadzi się na nich niezwykle szybko. Zamiast maskotek warto wybierać takie zabawki, które można łatwo umyć – np. plastikowe czy gumowe.

Jak dbać o zabawki naszego dziecka?

Oczywiście dziecko chore na alergię nie jest skazane jedynie i wyłącznie na drewniane zabawki. Kilka maskotek również nie będzie stanowiło problemu. Ważne jednak, aby odpowiednio o nie dbać. Pluszaki przede wszystkim nie powinny stać na półkach, ale należy je schować za szklaną witrynę, czy do zamykanych kartonów lub pudełek. Wówczas można je wyciągnąć podczas zabawy, a następnie schować, dzięki czemu minimalizujemy ryzyko gromadzenia się kurzu.

  Kołdry, poduszki i ręczniki dla małego dziecka – jakie materiały wybrać?

Również odpowiednia pielęgnacja zabawek pluszowych ma bardzo duże znaczenie. Pomóc może kąpiel w 60 stopniach Celsjusza, maksymalnie co dwa tygodnie, lub wkładanie do zamrażalki w torebce foliowej, na około 2 dni. Obydwa sposoby sprawią, że zginą odpowiedzialne za alergię roztocza.

Artykuł okazał się przydatny?

Kliknij na gwiazdkę i oceń

Ocena 5 / 5. Ilość ocen: 4

Brak ocen!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here