Meble w pokoju dziecięcym
5
(1)

Alergia na kurz to problem, który dotyka aż 30% wszystkich dzieci. Walka z tą chorobą jest trudna i wymaga wielu wyrzeczeń. Aranżując pokój dla dziecka alergika powinniśmy zrezygnować chociażby z tapet i klasycznych dywanów, w których zbierać się może kurz. A jakie meble najlepiej wybrać do pokoju dziecięcego dla alergika? Jakie dekoracje będą najlepsze?

Pokój dla dziecka - fotel bujanyPokój dla dziecka alergika – meble

W pokoju dziecka alergika nie należy przesadzać z ilością mebli. Musimy pamiętać, że każda dodatkowa powierzchnia sprzyja zbieraniu się kurzu. Oczywiście najlepsze będą meble wolnostojące, gdyż można je łatwo przesuwać i dzięki temu dokładnie posprzątać znajdujący się pod nimi kurz. W przypadku urządzania pokoiku dla alergika powinniśmy też zrezygnować z meblościanek i wysokich mebli (tak zwanych słupków), gdyż utrzymanie ich w czystości jest trudne. Ważne jest żeby wysokość mebli umożliwiała częste ścieranie kurzu z ich powierzchni.
Jeżeli chodzi o materiał, z którego powinny być wykonane meble w pokoju dziecięcym to oczywiście najlepsze będzie drewno. Warto też pamiętać, żeby w miarę możliwości szafki były pozamykane, gdyż otwarte wnęki sprzyjają gromadzeniu się kurzu. Unikajmy też niepotrzebnych ozdobników.

Jakie dekoracje do pokoju dziecięcego wybrać?

W pokoju dziecka alergika najlepiej ograniczyć również ilość dodatków i dekoracji. O ile to możliwe zrezygnujmy również z zasłon czy firanek, na rzecz chociażby rolet rzymskich, które są łatwe do uprania. Ponadto ich powierzchnia nie gromadzi kurzu tak łatwo, jak w przypadku klasycznych firan i zasłon.
Dodatki w pokoju dziecięcym są zwykle zbędne, gdyż jego ozdobę stanowią zabawki. Warto więc pozbyć się zbędnych dodatków, które mogą jedynie gromadzić kurz.

Artykuł okazał się przydatny?

Kliknij na gwiazdkę i oceń

Ocena 5 / 5. Ilość ocen: 1

Brak ocen!

  Aranżacja pokoju dziecięcego: zabawki dla alergika

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here