Pokoj dla dziecka alergika
5
(1)

W przypadku alergii na kurz u naszych dzieci najważniejsze jest eliminowanie warunków, które sprzyjają rozwojowi roztoczy. Właśnie dlatego urządzając pokój dla dziecka alergika powinniśmy zdecydować się na takie rozwiązania, które pomogą nam w walce z tą chorobą. Musimy pamiętać, że pokój naszego dziecka powinien być nie tylko ładny, ale też bezpieczny. Ponieważ dekorowanie wnętrza zaczynamy zwykle od ścian, radzimy co będzie najlepsze na ściany dla alergika.

Farby dla alergików

Na rynku istnieje wiele farb przyjaznych alergikom. Warto jednak pytać producetów o odpowiednie atesty i certyfikaty.

Oczywiście są one nieco droższe od klasycznych farb, jednak musimy pamiętać, że robimy to dla dobra naszych dzieci. Farby spełniające wymogi hipoalergiczne to przede wszystkim emulsje rozcieńczalne. Gdy Twoje dziecko ma alergię na kurz powinieneś unikać farb rozpuszczalnikowych, akrylowych czy olejnych. Ważne jest nie tylko zastosowanie odpowiedniego reparatu, ale także dobre przygotowanie ściany. Zanim pomalujesz ściany pamiętaj, że struktura ściany musi być gładka, żeby kurz nie gromadził się w zakamarkach. Dlatego należy wcześniej dokładnie wyrównać wszelkie nierówności. Jeżeli pokój malowany jest farbą hipoalergiczną staraj się jak najdokładnie pomalować ścianę, gdyż farba ta zapobiega gromadzeniu się kurzu.Czy tapety na ściany dla alergika to dobry pomysł?

Aranżacja pokoju dziecięcego dla alergika to trudne zadanie. Z jednej strony chcemy, żeby pokój wyglądał jak najlepiej, z drugiej musimy zadbać o to by nasze dziecko czuło się w nim jak najlepiej. Dlatego powinniśmy zrezygnować z tapet, które sprzyjają gromadzeniu się kurzu, a także wilgoci. Mogą więc powodować powstawanie pleśni. Jeżeli już zdecydujecie się na tapetę, powinna być ona często wycierana z kurzu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here