Lozko_do_sypialni
0
()

Jest co najmniej tysiąc i jeden sposobów na urządzenie sypialni tak, jak nam fantazja podpowiada. Warto jednak pamiętać, że to specjalne miejsce w naszym domu, gdzie nie tylko mamy pięknie i stylowo zasypiać, ale przede wszystkim zdrowo i dobrze spać, aby codziennie budzić się prawą nogą.

Nowe porządki

Po przyjściu do domu odruchowo rzucasz klucze i drobne na stolik przy łóżku, a krzesło powoli zamienia się w najbardziej uniwersalną szafę na świecie? Nie trzeba być specjalistą od Feng Shui, aby zauważyć, że taki chaos nie do końca idzie w parze z higieną snu. Również pobudka w towarzystwie stosu gazet, sukienek, oraz kabli może sprawić, że podminowanie i kiepski humor będą nam towarzyszyć cały dzień. Jak sobie poradzić z tym “artystycznym chaosem”?

Spokojnie, rozpocznij metodą drobnych kroczków i najpierw rozpraw się z jedną szafką, najlepiej tą zaraz koło łóżka. Pozbądź się z niej wszystkiego, oprócz ostatniej rzeczy, której używasz wieczorem i potrzebujesz rano. Jeżeli jest to telefon… najlepiej przenieść go do innego pomieszczenia i po prostu zainwestować w budzik, na przykład budzący łagodnym światłem, albo położyć telefon w najbardziej odległym kącie pokoju.

Wezwij swoją garderobę na pojedynek za pomocą bezwzględnej metody „jednego roku”: zostaw tylko te ubrania, w których rzeczywiście chodzisz, a resztę przekaż na przykład przyjaciółkom.
Jeżeli masz słabość do kolekcjonowania, zainwestuj w odpowiednie pudełka, aby usunąć swoje skarby z pola widzenia. Dzięki temu codziennie będziesz budzić się w czystym, spokojnym pokoju.
Raczej unikaj odblaskowych, krzyczących kolorów i wyszukanych form w sypialni. Takie rozwiązania mogą Cię skutecznie rozpraszać przed zapadnięciem w sen. Wybierz łóżko i materac,który będzie nie tylko niezmiernie dobry dla Twojego kręgosłupa, ale również oka, jak na przykład minimalistyczny eve sleep z charakterystycznym, żółtym elementem.

  Mały salon w wielkim stylu, czyli czas postawić na glamour

Ładne kwiatki

Rośliny, jak wiadomo, pomagają nam oddychać, więc zaproszenie ich do swojej sypialni to świetny pomysł. Wybierz te, które nie wymagają zbyt wiele pielęgnacji i nie wydają zbyt intensywnych zapachów.
Co powiesz na przykład na aloes? Żyje poniekąd własnym życiem, więc nie musisz koło niego wciąż skakać. Oprócz tego ma zbawienne działanie na organizm człowieka, pity lub przykładany do skóry. Aloes pochłania dwutlenek węgla i uwalnia tlen nawet w nocy, w przeciwieństwie do wielu roślin.
Jaśmin również nie powinien sprawiać większych problemów, a na pewno poprawi Twoją jakość snu. Zapach mięty pieprzowej pobudzi Cię z kolei do działania o poranku.

Zachowaj zimną krew!

Podczas snu temperatura ciała spada, więc nasze otoczenie musi się do tego dopasować. Oprócz przykręcenia ogrzewania czy uchylenia okna, dobrze sprawić sobie pościel ze 100% bawełny, najlepiej z długich włókien. Zagwarantuje nam to zarówno w nocy, jak i o poranku uczucie świeżości. Również sam materac może dać Ci nieco miłego chłodku. Materac eve z pianki typu „memory” nie tylko idealnie dopasowuje się do kształtu Twojego ciała, ale również sprawia, że budzisz się rześki i wypoczęty. Wszystko jest kwestią magicznych 5 cm warstwy „oddychająco-chłodzącej”, która sprawia, że materac eve jest 30 razy bardziej oddychający, niż tradycyjne pianki termoelastyczne.

Zostaw problemy za drzwiami sypialni

Maile do odpisania, niezapłacone rachunki, rzeczy „do zrobienia” – gwarantujemy, w Twoim łóżku będzie zdecydowanie zbyt tłoczno.

Kiedy kładziesz się spać, w głowie powinieneś mieć tylko jedną rzecz… No dobrze może dwie, ale ta druga jest tematem na zupełnie osobną dyskusję :)…, czyli swój dobry sen.
Oczyść więc swój umysł, zamknij oczy i karaluchy pod poduchy!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here