5
(1)

Ogród to część naszego domu. Odpowiednia aranżacja i oświetlenie ogrodu stają się tak samo ważne, jak wnętrza. Gdy aura sprzyja, spędzamy w ogrodzie i na tarasach znaczną część dnia. Coraz częściej meble ogrodowe przypominają te do salonu. Wygodne sofy, stoły, specjalne dywany na taras. Jednak nastrój naszego 'outdoor room’ najpiękniej buduje odpowiednie oświetlanie.

Prezentujemy tutaj designerską lampę PHOTONIA, nowość 2018 w ofercie Spotline SLV. Jest to lampa stylowa, a w kolekcji znajdziemy zarówno lapy stojące, wiszące, kinkiety. Co ważne, możliwe jest dodatkowo sterowanie inteligentnym systemem oświetlenia SLV VALETO dzięki aplikacji mobilnej, z telefonu lub z pilota.

Aby nadać ogrodowi charakteru, ważny jest odpowiedni projekt oświetlenia, tak, aby podkreślić jego walory, a nie przesadzić ze zbyt dużą ilością oświetlenia. Lampy mają dawać wrażenie nastroju, oświetlać najładniejsze elementy domu i rośliny.

Oświetlenie ogrodowe jest często wyposażone w czujnik ruchu, dzięki któremu można w pełni wykorzystać ich praktyczny aspekt. Kupując lampy ogrodowe warto wziąć pod uwagę bezpieczeństwo, energooszczędność trwałość materiałów a także design.

Najczęściej wybieranym rodzajem oświetlenia jest oświetlenie ścieżek w ogrodzie. W tym względzie chodzi nie tylko o wygląd, ale głównie o bezpieczeństwo użytkowania. Gdy chcemy podkreślić uroki naszego ogrodu, z reguły wybieramy lampy, które oświetlą konkretną roślinę czy drzewko, oczko wodne lub też fasadę budynku.

Chcąc wprowadzić niepowtarzalny klimat do zielonego zakątka, musimy dobrać oświetlenie, które nie przyćmi roślinności, a jedynie podkreśli jej naturalne piękno. Starajmy się wybierać żarówki dające ciepłe, lekko żółte światło, dzięki którym w ogrodzie zawsze będzie panowała przytulna atmosfera.

Źródło światła, które można zastosować może być w czterech rodzajach : 
– E27 tradycyjna
– E 27 żarowa (do stylu retro) 
– LED E27 12W 240 stopni kąt świecenia -polecane nr 1001032 świeci stałym białym, ciepłym światłem 3000K, 1060lm
– Valeto E27 10,2 W 2700K-6500K+RGBW 850lm. To źródło to wiele możliwości. Emituje barwę światła, które można ustawić w zakresie 2700K – 6500K (potocznie mówiąc od światła ciepłego do białego). Druga możliwość to zmienność barw, które można ustawić w wybranych kolorach na stałe np. – zielony, lub włączyć opcje płynnego, narastającego zmieniania barw RGBW. Musi być system SLV VALETO DO TEGO ŹRÓDŁA, aby było sterowanie barwami.

  Lampy do rozświetlenia ogrodu na zimę

Nie możemy również zapomnieć o stronie technicznej, przed sadzeniem roślinności, zastanówmy się gdzie chcemy mieć źródło światła. Pamiętajmy o tym już na etapie projektowania.

KOLEJNA WAŻNA INFORMACJA TO 5 LETNIA GWARANCJA NA LAMP SLV.

Więcej na stronie www.spotline.pl

Artykuł okazał się przydatny?

Kliknij na gwiazdkę i oceń

Ocena 5 / 5. Ilość ocen: 1

Brak ocen!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here