DEVImat Cut Floor
5
(2)

Coraz więcej osób decyduje się na zastosowanie w mieszkaniach lub domach elektrycznego ogrzewania podłogowego w postaci mat grzejnych, które dotychczas były instalowane w łazienkach, rzadziej w kuchniach.

Jednak niewiele osób wie, że ogrzewanie podłogowe może być również instalowane pod podłogami drewnianymi i panelami, co pozwala na ich montaż w pokojach dziennych, dziecinnych i sypialniach, a także w korytarzach. Aby w pełni cieszyć się wszystkimi ich zaletami, warto wybrać inteligentny system regulacji ogrzewania, który pozwoli w łatwy sposób ustawić ogrzewanie na najbardziej dla nas optymalnym poziomie.

Odpowiedź na rosnące zapotrzebowanie na tego typu ogrzewanie

W odpowiedzi na te potrzeby firma Danfoss, producent ogrzewania podłogowego marki DEVI opracowała nowoczesny termostat DEVIreg™ Touch. Jest to pierwsze urządzenie na rynku z ekranem dotykowym. To zaawansowane rozwiązanie ułatwia jego obsługę, czyniąc ją zupełnie intuicyjną. DEVIreg™ Touch jest wyposażony w wiele wygodnych funkcji, ułatwiających regulację oraz pozwalających zmniejszyć koszty ogrzewania. Zastosowano w nim tak nowoczesne mechanizmy, jak adaptacyjny zegar trzeciej generacji odpowiedzialny za uruchamianie oraz stopniowe wyłączanie termostatu, odczyt zużycia energii od początku instalacji oraz funkcję ”wykrywania otwartego okna”, która automatycznie wyłącza ogrzewanie podłogi wtedy, gdy okno w danym pomieszczeniu zostanie otworzone.

Najnowocześniejsze systemy regulowania ogrzewania

Stosowanie nowoczesnych systemów regulowania ogrzewania pozwala zmniejszyć koszty nawet do 20% w porównaniu do starszych termostatów. Jest to możliwe, właśnie dzięki funkcjom regulującym temperaturę w przypadku otworzenia okna, nieobecności w domu oraz optymalnemu uruchamianiu i stopniowemu wyłączaniu urządzenia o godzinach przez nas ustawionych.

Użytkownicy mogą przekonać się o zaletach termostatu korzystając z aplikacji DEVIreg™ Touch na smartfona, w której zaprezentowano panel sterujący rzeczywistego urządzenia. Dostępna w App Store i w Android Market aplikacja pozwala przejść przez każdy etap wirtualnego programowania termostatu, prezentując użytkownikom, jak prosty i intuicyjny w obsłudze jest DEVIreg™ Touch. Dodatkowo, na stronie www.touch.devi.pl do pobrania udostępniono wirtualne narzędzie, które pozwala skonfigurować za pomocą komputera wszystkie termostaty DEVIreg™ Touch zainstalowane w domu.

  Sufit podwieszany w salonie, łazience i kuchni. 20 pomysłów na aranżacje

Dotykowy termostat

Dla twórców dotykowego termostatu istotne było, aby każdy szczegół funkcjonował oraz prezentował się bez zarzutu. Z myślą o najbardziej wyszukanych wnętrzach stworzono urządzenie, którego elegancki i prosty wygląd z pewnością zadowoli największego estetę. Przy projektowaniu termostatu nie zapomniano również o jego funkcjonalności. DEVIreg™ Touch można montować w ramkach wielu producentów osprzętu elektrycznego i dostosować do czujników podłogowych różnych producentów.

Możliwe jest również wkomponowanie termostatu w istniejące systemy na ścianie, takie jak przełączniki czy gniazda.

Najwyższa jakość obsługi DEVIreg™ Touch wiąże się również z jego niezawodnością – termostat posiada 5 letnią gwarancję.

 

Fakty nt. DEVIregTM Touch-a:

1. Zapewnia doskonały komfort dokładnie wtedy, kiedy jest wymagany – możliwość zaprogramowania.

2. Stanowi uzupełnienie wnętrz nawet o najbardziej eleganckim wystroju, dzięki systemowi ramek, które można dopasować.

3. Oszczędza energię i zmniejsza koszty ogrzewania, np. dzięki funkcji otwartego okna.

4. Posiada 5-letnią gwarancję.

5. Niezwykle łatwy w obsłudze – dotykowy, intuicyjny, najlepiej wyglądający termostat na rynku.

 

Fakty nt. elektrycznego ogrzewania podłogowego:

1. Łatwy i szybki montaż.

2. Niskie koszty instalacji i użytkowania. Wodny system ogrzewania podłogowego jest o 52% droższy od elektrycznego systemu grzewczego, natomiast tradycyjny system grzejnikowy o 34% droższy od elektrycznego systemu grzewczego. Średnią temperaturę w pokoju można obniżyć precyzyjnie, nawet o 1-2°C. Oznacza to, że straty energii można zmniejszyć o 10-20%, co jest korzystne nie tylko ze względu na koszty, ale również na ekologię. Koszty zakupu systemów są najniższe spośród wszystkich systemów. Koszty zakupu systemów i ich eksploatacji wyrównują się po 10 latach.

3. Może być stosowane w każdym pomieszczeniu, pod każdym rodzajem podłogi ( parkiet, podłoga z płytek ceramicznych, pokryta kamieniem naturalnym, podłoga z lastryka, podłoga z klepki, wyłożona laminatem, pokryta linoleum, wyłożona wykładziną dywanową, terakota).

  Malowanie płytek - sposób na nieinwazyjne odnowienie wnętrza

4. Najwyższy komfort cieplny, ponieważ błyskawicznie osiągasz żądaną temperaturę w pomieszczeniu, ponadto rozkład temperatury w całym pomieszczeniu jest zbliżony do idealnego.

5. Swoboda aranżacji pomieszczenia, również dzięki możliwości umieszczenia DEVIreg™ Touch-a w pasującej do wnętrza ramce naściennej.

6. Ogrzewanie podłogowe może być stosowane o każdej porze roku, co jest szczególnie istotne podczas chłodniejszych dni nawet latem.

Więcej informacji znajdziecie Państwo na stronie www.devi.pl

Artykuł okazał się przydatny?

Kliknij na gwiazdkę i oceń

Ocena 5 / 5. Ilość ocen: 2

Brak ocen!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here