Połączenie rolet i zasłon
5
(2)

Zasłony to świetny sposób na dodanie ciepła i przytulności do pokoju. Jednak ciężkie zasłony blokujące światło nie zawsze pasują do stylizacji każdego pokoju, a zasłona z lżejszego materiału niekoniecznie ochroni Cię przed słońcem i wścibskimi spojrzeniami. Dekoracja okien czasem wymaga połączenia rolet i zasłon. Zatem jak połączyć rolety i zasłony, aby stworzyć wyjątkową stylizację?

Rolety rzymskie i zasłony można łatwo zestawić ze sobą na podstawie ich zgodności kolorystycznej lub teksturowej. Podczas gdy jedna część wystroju okna powinna być jasna, druga powinna być ciemna. Musisz stworzyć przyjemny dla oka kontrast, aranżując rolety i zasłony Warszawa staje się o wiele piękniejsza, jeśli jest podziwiana z pięknie udekorowanych okien…

Jakie rolety dobrze komponują się z jakimi zasłonami?

Tradycyjna, prosta roleta materiałowa będzie dobrze wyglądać w nowoczesnym pomieszczeniu, urządzonym w stylu minimalistycznym lub skandynawskim. Taka jednobarwna dekoracja okien może pasować do różnych stylów; w szczególności dobrze komponuje się z kolorowymi, wzorzystymi zasłonami. Jest to okazja do zastosowania rolet zaciemniających, które zablokują więcej światła i ułatwią zasypianie — a lekkie, kolorowe zasłony dodadzą barw wnętrzu.

Rolety rzymskie – https://www.ardeko.pl/dekoracja-okien/rolety-rzymskie/ – są bardzo stylowe i przyciągają uwagę na pierwszy rzut oka, dlatego należy uważać, by nie przesadzić z ich zestawieniem z zasłonami. Najczęściej stosuje się je zamiast zasłon, ponieważ są stosunkowo ciężkie. Jeśli chcesz dodać coś do nich — lub do podobnych rolet austriackich — połącz je z firanką lub zasłonami z lekkich, prześwitujących materiałów. 

Drewniane lub plastikowe żaluzje są również bardzo stylowym dodatkiem, który może pomóc Ci uczynić wnętrze Twojego domu znacznie bardziej atrakcyjnym. Świetnie wyglądają sparowane ze stylem retro i vintage, zwłaszcza w połączeniu z wysokimi oknami. Jednak inaczej niż rolety rzymskie nawet po zamknięciu żaluzje nie zaciemniają całkowicie pomieszczenia. Wyglądają również lekko, dlatego grube, ciemne zasłony będą się z nimi dobrze komponować; zarówno pod względem funkcjonalności, jak i stylu.

  Okrągłe i niestandardowe dywany w aranżacji wnętrz

Rolety dzień-noc wykonane są z dwóch pasów materiału, dzięki czemu można regulować ilość światła wpadającego do pomieszczenia. Tworzą na oknie poziome pasy, więc logicznie rzecz biorąc, powinny być sparowane z pionowymi, kolorowymi wzorami — a wiele zasłon plisowanych naturalnie tworzy pionowe wzory. Jeśli urządzasz elegancki salon w stolicy, możesz wybrać takie zasłony — Warszawa oszalała na punkcie rolet dzień-noc.

Jakie kolory i wzory dobrze komponują się z jakimi roletami

Ciemny brąz i beż, granat i jasny błękit lub ciemny grafit i écru to dobre monochromatyczne kombinacje kolorystyczne, gdy łączysz rolety rzymskie i zasłony. Możesz również sparować szarość z butelkową zielenią lub głęboką czerwienią, aby uzyskać rustykalny styl. 

Wielobarwne zasłony, rolety rzymskie i żaluzje znajdziesz w sklepie Ardeko Dekoracja wnętrz jest naszą pasją i znajdziesz u nas wszystko, czego potrzebujesz do ozdobienia okien.

Artykuł okazał się przydatny?

Kliknij na gwiazdkę i oceń

Ocena 5 / 5. Ilość ocen: 2

Brak ocen!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here