Podoba ci się ta lampa marki Verrpan? Sprawdź, gdzie można ją kupić.
5
(2)

Szukasz nowoczesnych lamp do swojego mieszkania o indywidualnym, niepowtarzalnych charakterze? Zapraszamy do zapoznania się z produktami firmy Verpan, której założycielem jest Verner Panton. Kim był projektant i gdzie można kupić jego produkty?

Verner Panton i jego twórczość

Verner Panton, czyli duński twórca designu, znakomity projektant, człowiek niezwykle kreatywny, indywidualista wyprzedzający epokę, w której żył. Tak w kilku słowach można określić twórcę wielu ponadczasowych obiektów, z których najbardziej znane są: Heart Chair, Pantone Chair. Verner Panton ukończył Technical School w Odense, a także Akademię Sztuk Pięknych w Kopenhadze.

Eksperymentował z barwą, materiałami, formą, czerpał inspiracje z otaczającego go świata i łączył to wszystko z najnowszymi technologiami. Prowadził liczne doświadczenia ze światłem, co zaowocowało serią nowoczesnych lamp, awangardowych i odbiegających od skandynawskiego projektowania.

Zalicza się go w poczet twórców futurystycznego stylu lat 60, wprowadzającego estetykę POP ART do wnętrz. Jako pierwszy stworzył mebel z jednego kawałka plastiku, materiału który lubił najbardziej. Posługiwał się nim po mistrzowsku, wykorzystując jaskrawe kolory! Zabawne opływowe kształty, odważne soczyste barwy – to znak rozpoznawczy jego designu.

Verpan – czyli nowe wcielenie Vernera Pantona

Powstała w roku 2003 firma Verpan, w ścisłej współpracy z Marianne, wdową po projektancie, wdraża do produkcji stworzone przez niego lampy i meble, oraz dba o spuściznę po tym genialnym twórcy. Marka, której nazwa pochodzi od imienia i nazwiska projektanta, umiejętnie łączy jakość i oryginalność, sprawiając, że idea Vernera Pantona jest wciąż aktualna!

Verpan posiada w swej ofercie szeroką gamę wiszących, podłogowych i stołowych lamp projektu Pantona. Lampy będą idealne jako oświetlenie salonu, którego będa także główną ozdobą. Z powodzeniem można je także zawiesić lub postawić, jako oświetlenie sypialni, czy też nad jadalnianym stołem. 

  Oświetlenie do jadalni. Jakie lampy powiesić nad stołem?

 

Artykuł okazał się przydatny?

Kliknij na gwiazdkę i oceń

Ocena 5 / 5. Ilość ocen: 2

Brak ocen!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here