6
0
(0)

 Typografia w zasadzie pozwala na pełną dowolność. Nie ma konkretnej zasady co do używania ich. Nieważne czy wybierzemy pojedyncze litery, napisy, słowa, zdania czy cytaty. Można nimi w dowolny sposób, kształtować całkowicie indywidualną przestrzeń.


W jaki sposób zaaranżować napisy na ścianach? Jest na to wiele pomysłów. Możemy użyć gotowych fototapet , szablonów, naklejek czy gotowych napisów w charakterze obrazów które można powiesić.

Spis treści artykułu:

Stojące dekoracje – gotowe litery do pokoju

Jest też inna możliwość, można kupić litery, słowa aby były stojącą dekoracją, z drewna plastiku czy PCV. Innym sposobem jest praktyczne użycie napisów, np. jako wieszak na kurtki w przedpokoju. Typografia to designerski sposób na wyrażanie emocji, dodawanie wnętrzom charakteru i nowoczesności.

Graficzne fototapety z napisami

Graficzne fototapety z napisami mogą być świetnym tłem dla szafek czy innych elementów wystroju wnętrza. Litery, cytaty mogą również zawisnąć na ścianie, tworząc swego rodzaju przekaz a jednocześnie klimat.

Innym ciekawym sposobem może być zaakcentowanie naszej pasji np. podróżowania, delikatna typografia pojawiająca się w postaci napisów państw i miast nawiązuje do rzeczy ważnych dla właścicieli mieszkania. Napisem możemy również nawiązać do stylu.

Napisy do pokoju dla miłośników podróżowania

Miłośnicy podróżowania z pewnością zaakcentują swoją ścianę nazwami miejsc w których byli, lub do których zamierzają dotrzeć w przyszłości. Sypialnia też może być świetnym miejscem na dyskretny przekaz – francuski napis w kolorze złota nawiązuje do paryskiego stylu sypialni, a wszystko dopełnione magicznym fioletem i elegancką bielą. Z pewnością w kuchni chętnie zastosujemy słowa związane z porankiem – dzień dobry, kawę? Jasny przekaz napisu na ścianie i szafkach w kuchni czyli „Meeting room” to zastosowanie typografii, koloru, formy oraz kompozycji.

Kreatywność i emocje

Litery, czcionki, słowa w rozmaitych kolorach i krojach to doskonały środek do wyrażenia swojej kreatywności w przestrzeni której mieszkamy. Dlatego pozwólmy sobie na oryginalność i wprowadźmy do swojego domu litery, cytaty, górnolotne słowa, chwytliwy tekst które oddadzą styl, charakter i zainteresowania.

  Łazienka na poddaszu - jak zaaranżować?

Wszystko to w graficznym wydaniu, ciekawej kompozycji i kolorystyce jest prawdziwym hitem w nowoczesnych wnętrzach. Litery w dużych formatach i kolorach mogą świetnie sprawdzić się w pokojach dziecięcych, gdzie będą pełniły funkcję dekoracyjną ale również edukacyjną. Projekty które wykorzystują alfabet są bardzo sugestywne w odbiorze- przestrzeń staje się bardziej spersonalizowana przez żart, motto, wskazówkę czy osobistą identyfikację lub przesłanie autora. 

Artykuł okazał się przydatny?

Kliknij na gwiazdkę i oceń

Ocena 0 / 5. Ilość ocen: 0

Brak ocen!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here