5
(1)

Elementy wystroju wnętrza są niezwykle ważne nie tylko w celu zaspokojenia potrzeb estetycznych użytkowników, ale także w celu kształtowania dobrego samopoczucia w trakcie przebywania w danej przestrzeni.

Temu miała służyć popularna swego czasu na terenie Polski boazeria. Obecnie ten wariant zdecydowanie nie jest odpowiedzią na potrzeby współczesnego klienta, jednakże jego wariacja już tak!

Ewolucja boazerii

Osławiona boazeria miała za zadanie dekorować ściany oraz sufity mieszkań. Warto wiedzieć, że ten element wykorzystywany jest przez człowieka od starożytności. Popularna w Polsce boazeria, która jeszcze kilkanaście lat temu była wyrazem pewnego luksusu, przeszła do lamusa. Bardzo często korespondowała ona bezpośrednio z podłogą.

Sławetna boazeria układana była z wąskich deszczułek, zwykle w formie pionowej, gdzie jedna deska obejmowała całą wysokość ściany. Wykonywano także wiele kombinacji, czy nawet wzorów!

Kultowa niegdyś boazeria przybrała dziś inną formę, którą ukształtowały obowiązujące trendy. Dziś cenione są proste kombinacje, ostre krawędzie oraz różne możliwości ułożenia, jednakże z zachowaniem zasady prostoty.

Obecnie klienci częściej wybierają właśnie drewno na pokrycie ścian oraz sufitów, rezygnując z użycia tego surowca na podłodze. Przyczyną tego są względy funkcjonalne, gdyż stosując ceramikę lub kamień na podłogę łatwiej utrzymać ją w czystości; jest ona także bardziej trwała i służy użytkownikom przez długi czas. W związku z tym potrzeba drewna zaspokajana jest przez tworzenie elementów oraz mocowanie go na ścianach i sufitach.

Deski idealnie prezentują się na ścianach salonu, jadalni, sypialni czy łazienki. Doskonale będą współgrać z kuchennym wyposażeniem. Także sufit ułożony z desek zrobi ogromne wrażenie na gościach, a domownikom zapewni wrażenie naturalnego piękna. Współczesna wersja boazerii daje niemal nieograniczone możliwości projektowe i wykonawcze.

Uniwersalne piękno, nowoczesny design

Drewno to surowiec doskonały, którego walory doceniano od początków cywilizacji. Obecnie dostępnych na rynku jest wiele wzorów i kolorów drewna, co umożliwia tworzenie dowolnych kombinacji dekoracyjnych.

Obowiązujące w projektowaniu i designie trendy wykorzystują drewno jako element dekoracyjny nowoczesnych wnętrz. Współczesne budownictwo jeszcze chętniej korzysta z betonu, dlatego też drewno na ścianie czy drewno na suficie to idealne wprowadzenie do wnętrza naturalnych rozwiązań, które nadadzą przestrzeni uniwersalnego piękna.

  Żarówki LED – jak wybrać odpowiednie

Ściana z desek lub drewniany sufit wykonywany z wykorzystaniem obecnych technologii nie jest niegdysiejszą boazerią. Ponadczasowe walory drewna wkomponowywane w przestrzeń zgodnie z współczesną filozofią projektowania nadają przestrzeni niesamowitego wymiaru, nowocześnie łączą tradycję z przyszłością.

Deski jako okładzina ścienna wykorzystują szeroko różne style, od domów nowoczesnych, przez styl skandynawski, projekty minimalistyczne, industrialne, po przestrzenie tworzone w koncepcjach rustykalnych czy vintage.

Drewniana okładzina ścienna może być wykonywana z różnych gatunków drewna. Warto jednak pamiętać, że drewno to surowiec podatny na wilgoć oraz zmiany temperatury, dlatego też dobrze jest wybierać stabilne gatunki drewna. Domowe wnętrze, w których wykorzystane zostanie drewno na suficie oraz ścianie, nabierze klasy i elegancji.  

Deska desce nierówna

Wybierając materiał na drewnianą okładzinę ścienną oraz deski na sufit nie można korzystać z usług przypadkowych dostawców. Tak jak zostało wspomniane, surowiec ten musi pochodzić ze stabilnych gatunków drzew oraz być obrobiony przez profesjonalistów.

Najwyższe standardy jakości spełnia kolekcja Wall of Wood tworzona przez firmę Kaczkan. Wykorzystując dębowe deski z tejże kolekcji zapewnia się oryginalną, ponadczasową i piękną aranżację wnętrza domu. Gatunkiem drzewa wykorzystywanym w produkcji jest dąb – jeden z najstabilniejszych i najtrwalszych gatunków. Produkty te mogą pochwalić się wysoką wytrzymałością oraz odpornością.

Wall of Woods to bogata paleta wyboru pod względem kolorystyki oraz faktury, co pozwala tworzyć unikatowe projekty oraz aranżacje. Deski sufitowe i deski ścienne Wall of Woods idealnie nadają się do każdej domowej przestrzeni, od salonu, przez kuchnię jadalnię, łazienkę, po sypialnię i wszystkie pokoje.

Deski na sufit oraz ścianę świetnie sprawdzą się w innych niż domowa przestrzeniach, to jest w hotelach, biurach, lokalach. Nadadzą nowej jakości, uniwersalnego piękna oraz nowoczesności. Seria Wall of Woods przygotowywana jest z wielką pieczołowitością i wykańczana doskonałymi lakierami UV z serii Colours of the World lub olejami naturalnymi Colours of the Nature w różnych kolorach. Materiał, na życzenie klienta, może być szczotkowany oraz fazowany – wpływa to na uwydatnienie naturalnych słojów desek oraz nadaje im cudownej lekkości.

  Osiedle na Zdrowiu - miejsce, gdzie warto zamieszkać

Najwyższa jakość – deski Kaczkan

Tworzenie desek ściennych oraz sufitowych wymaga doświadczenia, pasji oraz fachowego zmysłu. Kaczkan to firma rodzinna, która od dziesięcioleci dostarcza najwyższej jakości materiały drewniane.

Przedsiębiorstwo obrało sobie za cel pełne odpowiadanie na potrzeby klienta i zaspokajanie nawet najbardziej wymagających potrzeb estetycznych. Produkty marki Kaczkan to nie tylko naturalne piękno, ale także namiastka dzieła sztuki, które może być użyte przez każdego w wykończeniu pomieszczeń i nadaniu im wyjątkowości.

Wybierając usługi i produkty marki Kaczkan zyskuje się pewność najwyższej klasy. Firma korzysta wyłącznie z najlepszych źródeł drewna, a wszystkie wyroby posiadają certyfikat FSC będący gwarancją zgodności artykułu z najbardziej restrykcyjnymi wymogami stawianymi przez przepisy unijne.

Co więcej, eksperci z firmy Kaczkan czuwają nad powstawaniem każdego produktu, dbając o jego najwyższą jakość. Poziom usług potwierdza szereg innych ważnych certyfikatów, którymi może pochwalić się producent:

  • certyfikat produkcji PN-EN;
  • certyfikat CE (Conformité Européenne) dotyczący jakości wyrobów, ich bezpieczeństwa oraz pełnej zgodności z normami UE;
  • certyfikat DIBT potwierdzający wysoki poziom produktów oraz zapewniający o najwyższych standardach. 

Firma Kaczkan jest również laureatem prestiżowych nagród przyznawanych najlepszym przedsiębiorstwom na polskim rynku. Najważniejsze z wyróżnień, to Diamenty Forbesa, Gazele Biznesu i Orły Eksportu.

Produkty firmy Kaczkan to idealny materiał do prac wykończeniowych. Sufit z desek oraz ściana z desek marki Kaczkan to perfekcyjne dopełnienie przestrzeni oraz wspaniały naturalny akcent.

Producent dba o każdy etap tworzenia materiału, dlatego też są one dopracowane w każdym szczególe. Bogaty asortyment produktów, różnorodna kolorystyka, warianty w strukturze i klasie drewna – to wszystko umożliwia najbardziej dopasowany do klienta wybór. Kaczkan to wzorowy producent i dostawca najlepszych wyrobów z drewna.

Artykuł okazał się przydatny?

Kliknij na gwiazdkę i oceń

Ocena 5 / 5. Ilość ocen: 1

Brak ocen!

1 KOMENTARZ

  1. gdzieś na waszym odcinku deko rad widziałem panele na ścianie i wyglądało to rewelacyjnie, a cena całości bardzo niska :)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here