kawiarenka
4.5
(2)

Projektując kawiarnie należy zwrócić uwagę na funkcjonalność, ergonomię i grupę docelową. Kolorystyka i styl będzie zależna od tego, dla kogo to miejsce będzie przeznaczone. Kawiarenka pracownicza biura prawniczego, z pewnością będzie się różniła stylem od kawiarenki osób pracujących w telewizji czy mediach.

Spis treści artykułu:

Jakie powinno być wnętrze kawiarenki?

Koncepcja wnętrza powinna być spójna, i wyrażać charakter ludzi oraz profil miejsca. Jest to ważne dla utrzymania odpowiedniego klimatu całości. Należy również mieć pomysł – miejsca takie można urządzić odważnie, tak aby przykuwało uwagę odwiedzających je osób. Materiałami, motywem przewodnim czy kolorystyką możemy naprawdę dużo zdziałać, w nawet niewielkiej przestrzeni.

Pomysłowym i klimatycznym oświetleniem możemy kształtować przestrzeń i nastrój. Dlatego aranżując kawiarenkę, nie zapominajmy o odpowiednim oświetleniu, które może być jednocześnie świetną dekoracją.

Kawiarenka w nowoczesnym stylu – gotowa inspiracja

Kawiarenka została zaprojektowana w nowoczesnym stylu. Na podłodze pojawia się błyszczący gres przypominający ciemny marmur. Dzięki temu wnętrze nabrało dyskretnej elegancji.

W maleńkiej wnęce zostało zaprojektowane zaplecze kuchenne z niewielkim barkiem. Całość utrzymana jest w kolorze białym, by optycznie rozjaśnić wnętrze.

Najdłuższa ze ścian ozdobiona jest grafitowymi, trójwymiarowymi kwadratami, a ściana vis-a-vis została pomalowana na jasnopopielaty kolor. Zamontowane na niej 3 pionowe, turkusowe panele zostały podświetlone ledem od dołu.

W eleganckich czarnych ramach zawisły na tej ścianie pamiątkowe zdjęcia. Wąski korytarzyk przy drzwiach oklejony z dwóch stron fototapetą ze zdjęciem ekranów telewizyjnych ukrył nieestetyczną szafę. Kolorystyka wnętrza świetnie ze sobą współgra, kontrast czerni i żółci dopełnia biel oraz turkus. Całość komponuje się nowocześnie, elegancko i designersko.


ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here