kawiarenka
5
(1)

W dzisiejszych czasach coraz trudniej zaskoczyć klienta jakimś nietuzinkowym pomysłem na kolejną kawiarnię w dużym mieście. Zwłaszcza, że lokale tego typu można znaleźć praktycznie przy każdej większej ulicy, nie wspominając już o silnej pozycji, jaką mają kawiarnie sieciowe. Czym w takim razie powinien wyróżniać się nowo otwarty lokal? Specjaliści od urządzania tego typu miejsc przede wszystkim podkreślają jeden ważny czynnik – musi mieć swój niepowtarzalny klimat.

Sam zapach i smak kawy może okazać się niezbyt wystarczającym magnesem, choć jest to oczywiście kwestia nierozerwalnie związana z kawiarnią. Klimat takiego miejsca tworzy jednak kilka czynników: wystrój wnętrza, menu, obsługa…

kawiarenkaPomysł na wyjątkową kawiarnię

Najtrudniej znaleźć ciekawy pomysł na wypełnienie wnętrza. Czy nadać mu charakter współczesny, retro, lat 80-tych XX wieku, a może nawiązujący do klasyki? Wśród częstych aranżacji pojawia się styl rustykalny, ekologiczny, nowoczesny lub domowy. Pierwszy z trendów wyróżnia przede wszystkim prostota – we wnętrzu króluje dużo drewna i pastelowe kolory.

Ekologia to wiklinowe meble, drewno w jasnym kolorze i dominujące w kolorystyce odcienie ziemi. Nowoczesny styl to minimalizm, ale w bardzo dobrym guście. W urządzonej w tym duchu kawiarni spotkać można takie elementy jak stoliki kawowe ze szkła, metalu, tworzyw sztucznych oraz krzesła nowoczesne lub designerskie, które wyróżniają się oryginalnymi kształtami. Wielką rolę odgrywa tu przestrzeń. Można także skorzystać z pomysłów na wystrój domowy. W przytulnych wnętrzach, na wygodnych kanapach czy fotelach zasiądzie niejeden amator dobrej kawy (źródło: http://mojafirma.infor.pl/zakladam-firme/kawiarnia/692333,Kawiarnia-pomysl.html).

Coraz popularniejsze stają się także tzw. ogródki. Kawiarnia nie zaprasza klientów już tylko do zamkniętych wnętrz. W zależności od pogody, zwłaszcza w okresie letnim, serwuje bowiem kawę z dodatkami na zewnątrz, a goście raczą się nią na meblach np. z technorattanu (modne są zestawy zawierające: fotele, kanapy, stoliki) pod parasolami ogrodowymi. Przykładowe meble do kawiarni można znaleźć m.in. na stronie dominova.com.pl.

  Mieszkanie z rynku wtórnego czy pierwotnego?

Gazeta, dobra muzyka i oryginalne menu

Kawiarnia często kojarzy się z porannym piciem kawy i tzw. prasówką. Warto więc zaopatrzyć lokal w gazetniki i codzienną prasę, na którą zawsze znajdą się amatorzy. Znaczenie ma również muzyka, która powinna być odpowiednio dobrana do stylistyki i klimatu miejsca.

Przygotowane menu może zachęcać nie tylko oryginalnymi, nieco egzotycznymi nazwami, ale także bogatą ofertą, nie wspominając już o smaku. Wybór rozmaitych rodzajów kaw podawanych na różne sposoby oraz zestawów dodatków (ciast, ciasteczek etc.) powinien być bardzo starannie opracowany i przemyślany. To w końcu wizytówka lokalu tego typu. W komplecie z sympatyczną i kompetentną obsługą, która nie tylko poda zamówiony napój, ale i potrafi dobrze doradzić niezdecydowanym klientom, dobrze skomponowane menu zaowocuje sukcesem.

Kawiarnia może stać się również galerią sztuki (obrazy, rzeźby etc.), czytelnią i księgarnią w jednym, klubem dla małych dzieci oraz miejscem realizacji różnych innych pomysłów.

Jeśli ktoś ma obawy, czy sam sobie poradzi z wystrojem kawiarni, zawsze ma możliwość skorzystania z usług specjalistów, czyli architektów wnętrz.

Artykuł okazał się przydatny?

Kliknij na gwiazdkę i oceń

Ocena 5 / 5. Ilość ocen: 1

Brak ocen!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here