Brama garażowa
5
(1)

Brama garażowa jest jednym z najbardziej eksponowanych elementów posesji. Dlatego warto zadbać o zapewnienie jej unikalnego wyglądu podkreślającego styl naszego domu. Detale odgrywają niekiedy najważniejszą rolę. Wybierając wyróżniki do bram garażowych, warto zachować umiar i inwestować jedynie w te ozdoby, które są równocześnie efektowne i wykonane z solidnych i trwałych materiałów odpornych na uszkodzenia mechaniczne.

Aplikacje dekoracyjne

Zmiana wyglądu bramy garażowej może być łatwa i przyjemna – wystarczy zainwestować w wysokiej jakości aplikacje dekoracyjne, które możemy zastosować na większości dostępnych na rynku płaszczy bramy. Klienci najczęściej ozdabiają bramy o strukturze gładkiej, na których najlepiej rysuje się kontur ozdobników (źródło: http://www.booeep.com/how-to-install-garage-door-decorative-hardware/). Czerń w połączeniu z wyrazistą bielą albo chromem daje zdecydowanie najlepsze efekty.

Aplikacje wykonane ze stali nierdzewnej charakteryzują się dużą trwałością i odpornością na uszkodzenia mechaniczne oraz posiadają bardzo estetyczne wykończenie. Świetnie komponują się z okienkami ze stali nierdzewnej i innymi detalami, tworząc przemyślaną i elegancką kompozycję.

Dostępne na rynku ozdobniki przybierają zarówno kształty geometryczne, które sprawdzą się w przypadku domów zachowanych w stylistyce modernistycznej i eklektycznej, jak i lekkiej „łezki” o delikatnym wykończeniu – idealnej do domów o klasycznej architekturze. Bogatą ofertę aplikacji do bram garażowych można zobaczyć na stronie ryterna.pl.

Dodatki szklane

Innym sposobem indywidualizacji bramy garażowej jest zrobienie przeszkleń. Niemal we wszystkich modelach bram możliwe jest wykonanie przeszkleń z wykorzystaniem bezpiecznego szkła akrylowego, które doskonale komponuje się ze stalą nierdzewną i metalowymi elementami wykończenia bramy.

Dobrym rozwiązaniem jest także stworzenie przeszkleń w oparciu o szyby zespolone ze szprosami. Aby było to rzeczywiście ozdobą, konieczne jest wykończenie odpowiadające kolorystyce bramy i optymalne rozmieszczenie szkła w stosunku do innych elementów dekoracyjnych. Zbyt duża liczba dodatkowych zdobień może jednak zamaskować użytkowość bramy, dlatego warto kierować się mottem: „mniej znaczy lepiej”. Stworzenie pełnej, jednolitej kompozycji wymaga czasu i zastanowienia.

Wykonując projekt domu, należy wziąć pod uwagę najmniejsze detale i spróbować stworzyć harmonijną całość z uwzględnieniem motywu przewodniego. Elegancja to prostota połączona z funkcjonalnością.

Artykuł okazał się przydatny?

Kliknij na gwiazdkę i oceń

Ocena 5 / 5. Ilość ocen: 1

Brak ocen!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here