Brama garażowa
5
(1)

Brama garażowa jest jednym z najbardziej eksponowanych elementów posesji. Dlatego warto zadbać o zapewnienie jej unikalnego wyglądu podkreślającego styl naszego domu. Detale odgrywają niekiedy najważniejszą rolę. Wybierając wyróżniki do bram garażowych, warto zachować umiar i inwestować jedynie w te ozdoby, które są równocześnie efektowne i wykonane z solidnych i trwałych materiałów odpornych na uszkodzenia mechaniczne.

Aplikacje dekoracyjne poprawią wygląd

Zmiana wyglądu bramy garażowej może być łatwa i przyjemna – wystarczy zainwestować w wysokiej jakości aplikacje dekoracyjne, które możemy zastosować na większości dostępnych na rynku płaszczy bramy. Klienci najczęściej ozdabiają bramy o strukturze gładkiej, na których najlepiej rysuje się kontur ozdobników (źródło: http://www.booeep.com/how-to-install-garage-door-decorative-hardware/). Czerń w połączeniu z wyrazistą bielą albo chromem daje zdecydowanie najlepsze efekty.

Aplikacje wykonane ze stali nierdzewnej charakteryzują się dużą trwałością i odpornością na uszkodzenia mechaniczne oraz posiadają bardzo estetyczne wykończenie. Świetnie komponują się z okienkami ze stali nierdzewnej i innymi detalami, tworząc przemyślaną i elegancką kompozycję.

Dostępne na rynku ozdobniki przybierają zarówno kształty geometryczne, które sprawdzą się w przypadku domów zachowanych w stylistyce modernistycznej i eklektycznej, jak i lekkiej „łezki” o delikatnym wykończeniu – idealnej do domów o klasycznej architekturze. Bogatą ofertę aplikacji do bram garażowych można zobaczyć na stronie ryterna.pl.

Dodatki szklane w drzwiach garażowych?

Innym sposobem indywidualizacji bramy garażowej jest zrobienie przeszkleń. Niemal we wszystkich modelach bram możliwe jest wykonanie przeszkleń z wykorzystaniem bezpiecznego szkła akrylowego, które doskonale komponuje się ze stalą nierdzewną i metalowymi elementami wykończenia bramy.

Dobrym rozwiązaniem jest także stworzenie przeszkleń w oparciu o szyby zespolone ze szprosami. Aby było to rzeczywiście ozdobą, konieczne jest wykończenie odpowiadające kolorystyce bramy i optymalne rozmieszczenie szkła w stosunku do innych elementów dekoracyjnych. Zbyt duża liczba dodatkowych zdobień może jednak zamaskować użytkowość bramy, dlatego warto kierować się mottem: „mniej znaczy lepiej”. Stworzenie pełnej, jednolitej kompozycji wymaga czasu i zastanowienia.

  Robisz remont i szukasz elektryka? Sprawdź, na co warto zwrócić uwagę

Wykonując projekt domu, należy wziąć pod uwagę najmniejsze detale i spróbować stworzyć harmonijną całość z uwzględnieniem motywu przewodniego. Elegancja to prostota połączona z funkcjonalnością.

Artykuł okazał się przydatny?

Kliknij na gwiazdkę i oceń

Ocena 5 / 5. Ilość ocen: 1

Brak ocen!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here