Rolowana brama garażowa
5
(1)

Wybierając bramę do garażu kierujemy się wieloma rzeczami: ceną, szybkością montażu, funkcjonalnością czy estetyką. W końcu kiedy już możemy pozwolić sobie na luksus posiadania własnego garażu chcemy, żeby został wykonany z najwyższą precyzją, tak by nie musieć się obawiać o kwestie bezpieczeństwa.

Na pierwszym planie powinniśmy także postawić wygodę, co sprawia, że szczególnie dobrym rozwiązaniem są bramy garażowe rolowane. Takie modele posiadają mnóstwo zalet, dzięki czemu są coraz częściej kupowane mimo ogromnego wyboru na rynku.

Uniwersalność

W kwestii doboru bramy niezwykle istotne są wymiary garażu. Zanim przystąpimy do montażu, musimy zmierzyć wysokość i szerokość otworu garażowego, długość znajdującej się nad nim ściany oraz szerokość bocznych fragmentów. W związku z tym nie każdy model będzie pasował do danych wymiarów.

Tymczasem brama garażowa rolowana sprawdzi się doskonale zarówno w przypadku wąskich garaży, jak i takich, których szerokość sięga 5 m, ponieważ muszą pomieścić dwa samochody. Na dodatek nie ma znaczenia, jakiego kształtu jest nadproże. Brama dopasuje się zarówno do tradycyjnych, prostopadłych, jak i do łukowatych. 

Jakość

Każda brama garażowa rolowana zostaje wykonana ze specjalnie przygotowanych profili (najczęściej aluminiowych), połączonych ze sobą zaczepami i wypełnionych pianką poliuretanową. Dobór najlepszych materiałów sprawia, że dostajemy gwarancję sprawnego działania. Ponieważ zamontowanie wymaga precyzji, wystarczy wynająć ekipę fachowców, dzięki czemu będziemy mieli pewność, że całość – razem z doskonale dobranym napędem – zostanie odpowiednio przymocowana.

Szybkość

Wszystko zależy od napędu, jednak obecnie technologia pozwala na otwarcie lub zamknięcie bramy w ciągu zaledwie 30 sekund. Najlepsze napędy pozwalają skrócić ten czas o połowę. To oznacza, że nie musimy zbyt długo czekać, aż skrzydło zostanie wciągnięte do góry i będziemy mogli swobodnie wjechać lub wyjechać z garażu.

  6 rodzajów kleju, które warto znać!

Spiesząc się zatem do pracy lub na ważne spotkanie zaoszczędzimy sporo czasu i tym samym nerwów.

Estetyka

O tym, jak będzie wyglądać brama garażowa rolowana, decydujemy sami. Producenci przygotowują wiele propozycji kolorystycznych, co pozwala na dopasowanie wybranego modelu do reszty posesji.

Wykańczając garaż, szczególnie taki, który jest połączony bezpośrednio z domem, powinniśmy zadbać o to, by zgrywał się czy to z materiałem użytym do pokrycia dachu, czy to do elewacji. To sprawi, że wszystkie elementy będą tworzyły spójną, przyjemną dla oka całość.

Cisza

Często wracamy do domu w środku nocy? A może cenimy sobie spokój i ciszę, dlatego nie chcemy jej zakłócać zbytnim hałasem? Otwieranie bądź zamykanie bramy może wiązać się z uciążliwymi odgłosami, które z czasem mogą stać się przyczyną narzekania sąsiadów. Wybierając do naszego garażu bramę rolowaną, likwidujemy ten problem.

Mechanizm działa cicho, więc nie będziemy nikomu przeszkadzać. Dodatkowo takie bramy posiadają rewelacyjną izolację akustyczną, więc również dźwięki z wnętrza garażu nie będą się łatwo przedostawać. 

Zmniejszenie utraty ciepła

Kiedy budujemy wymarzony dom, troszczymy się o to, by ściany posiadały odpowiednią izolację cieplną oraz by ściany i drzwi zostały założone w poprawny sposób, tak by tworzyły odpowiednio szczelną barierę. Robimy to wszystko po to, by zimą, kiedy w ruch idzie ogrzewanie, nie tracić ciepła, a tym samym energii i pieniędzy przeznaczonych na opał.

W przypadku gdy posiadamy przy domu garaż, również powinniśmy się o to zatroszczyć. Zamontowanie rolowanej bramy garażowej sprawi, że z budynku nie będzie uciekało tyle ciepła. Szybkie otwieranie i zamykanie sprawia, że nie narażamy się na duże straty, w przeciwieństwie np. do tradycyjnej bramy uchylnej.

Bezpieczeństwo

To kwestia absolutnie podstawowa, jeśli budujemy garaż. W środku często znajduje się nie tylko nasz samochód, ale także sprzęt ogrodowy czy narzędzia. Dodatkowo garaże przylegające często posiadają przejście do domu. To sprawia, że złodziej mógłby dostać się do budynku. Brama garażowa rolowana gwarantuje najwyższą ochronę.

  Tynki wewnętrzne, preparaty gruntujące i grzybobójcze HENKEL Ceresit.

Obsługiwana pilotem z indywidualnym kodowaniem sprawia, że jest niemożliwa do sforsowania dla osób z zewnątrz. W razie wystąpienia awarii bramę możemy też z łatwością zamknąć ręcznie, więc nie musimy się obawiać konsekwencji na wypadek przerwy w dostawie prądu.

Lepsze zagospodarowanie przestrzeni

Brama garażowa rolowana nie zajmuje wiele miejsca. Skrzydło jest płynnie nawijane na wał, zwykle schowany w skrzynce nad otworem wjazdowym. Dzięki temu nie zabieramy sobie przestrzeni ani wewnątrz garażu, ani na zewnątrz. To sprawia, że taka brama nada się do garaży o niewielkiej powierzchni oraz w przypadkach, kiedy posiadamy niewielki podjazd.

 

Artykuł okazał się przydatny?

Kliknij na gwiazdkę i oceń

Ocena 5 / 5. Ilość ocen: 1

Brak ocen!

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here