Ozdoby choinkowe
5
(2)

Oryginalną ozdobą może być samo drzewko, szczególnie sztuczne. Niejednokrotnie ten rodzaj choinek posiada, np. posrebrzane lub pozłacane igły, albo przypięte czerwone kokardy. Za oryginalne uznać można wszystkie ozdoby, które przełamują tradycyjną wizję świątecznego drzewka.

Bombka bombce nierówna

Bombki to tradycyjne ozdoby choinkowe, jednak w sklepach z ozdobami świątecznymi, takich jak Wonder, można znaleźć ich bardzo nietradycyjne wersje. Prawdziwie oryginalne są te transparentne – wykonane z barwionego, cienkiego szkła.

Niektóre z nich posiadają ozdoby wewnątrz, inne na zewnątrz bombki – w każdej wersji w połączeniu z dekoracyjną wstążką będą idealnie pasowały do nowoczesnego drzewka świątecznego. Ciekawy efekt można uzyskać wybierając bombki w jednym kolorze, który dodatkowo zostanie podkreślony odpowiednio dobranymi lampkami. Prawdziwie ekstrawaganckie są  bombki w różnych odcieniach koloru czarnego.

Eko dekoracje z drewna i innych materiałów naturalnych

Prawdziwym hitem ostatnich lat są drewniane ozdoby choinkowe na Wonder.pl – można je tam znaleźć w naprawdę ciekawych kształtach. Począwszy od dekoracji przypominających bombki, przez drewniane gwiazdy i płatki śniegu, aż po wiszące figurki – wybór jest ogromny.

Obok ozdób drewnianych pojawiają się też dekoracje z innych materiałów, np. filcu, wełny lub korka. Są niezwykle lekkie, a dzięki prostej metodzie zdobienia – bardzo efektowne. Choinka przyozdobiona dekoracjami z naturalnych materiałów będzie ekologiczna, piękna, a przede wszystkim – modna.

DIY wciąż w modzie

Od wielu lat ciągle modne pozostają ozdoby wykonane własnoręcznie. Tzw. DIY (do it yourself, czyli zrób to sam) nie wymaga dużych umiejętności, a jedynie kilku podstawowych materiałów, wyobraźni i chwili wolnego czasu.

Można przygotować, np. bałwanki z kapsli, ubrane w papierowe czapeczki i szaliki, gwiazdy z drewnianych klamerek lub figurki reniferów z korków po winie i niewielkich gałązek. Dla osób, które potrafią szydełkować to dobra okazja do wykonania przestrzennych ozdób właśnie szydełkiem.

  Panele winylowe - alternatywa dla drewnianych podłóg

Artykuł okazał się przydatny?

Kliknij na gwiazdkę i oceń

Ocena 5 / 5. Ilość ocen: 2

Brak ocen!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here