Napęd do bramy
5
(3)

Co to jest napęd do bramy garażowej?

Na początku warto odpowiedzieć na pytanie, co to jest napęd do bramy garażowej. Nowoczesna automatyka bramowa to zaawansowane technologicznie rozwiązanie pozwalające na zdalne sterowanie wjazdem do garażu. Implementacja automatu do bramy garażowej umożliwia jej otwieranie i zamykanie bez konieczności opuszczania samochodu czy wychodzenia z domu. Warto dodać, iż nowoczesne napędy bramowe często pozwalają na sterowanie centralką z poziomu pilota bezprzewodowego, jak również funkcjonalnej aplikacji mobilnej na smartfona.

W zależności od potrzeb użytkownicy mają możliwość doboru konstrukcji różniących się rozmaitymi parametrami. Dzięki temu właściciele domów jednorodzinnych, zakładów przemysłowych czy obiektów biurowych mogą dobrać napęd do bramy garażowej o wydajności dopasowanej do intensywności użytkowania garażu. Najbardziej zaawansowane urządzenia są zbudowane z niezawodnych komponentów zapewniających wysoką siłę nacisku oraz dużą prędkość liniową, co pozwala na osiągnięcie krótkiego cyklu otwierania-zamykania garażu.

Profesjonalny napęd do bramy garażowej – parametry

Automatyka bramowa to szereg funkcjonalnych rozwiązań różniących się rozmaitymi cechami użytkowymi. Jakie parametry może posiadać profesjonalny napęd do bramy garażowej?

  • Maksymalną liczbę cykli otwierania-zamykania określoną na jedną dobę eksploatacji przez producenta jednostki automatyki bramowej.
  • Długość szyny, z jaką może być zastosowany napęd do bramy garażowej, co jest zależne od rozmiaru skrzydła drzwi uchylnych do garażu.
  • Funkcjonalną opcję miękkiego startu oraz stopu, dzięki której znacznie poprawia się poziom bezpieczeństwa, a sama elektronika jest chroniona przed nadmiernym zużyciem.
  • Napięcie zasilania jednostki napędowej, które zwykle wynosi 24 albo 230 V i jest uzależnione od specyfiki danego produktu.
  • Dopuszczalną siłę nacisku, która jest podyktowana wydajnością działania samego silnika, co jest niezmiernie ważne przy ciężkich konstrukcjach.
  • Graniczny poziom emisji hałasu w trakcie pracy, co jest istotnym parametrem napędu bramy garażowej na terenie osiedli w godzinach nocnych.
  • Określone przeznaczenie – domowe, półprofesjonalne albo przemysłowe – które determinuje żywotność i wydajność elementów napędowych.
  • Prędkość liniową, jaką osiąga napęd bramy w trakcie otwierania lub zamykania garażu, co jest szczególnie ważne przy intensywnej eksploatacji mechanizmu.
  • Powierzchnię konstrukcji bramowej oraz ciężar, jakie mogą być napędzane przez dany produkt.
  Auto CAD

Użytkownicy poszukujący szerokiego asortymentu napędów do bram garażowych oraz profesjonalnego doradztwa powinni zainteresować się ofertą dostępną w Sklep EC System.

Zalety i zastosowania napędów do bram garażowych

Rozważając zakup elementów automatyki bramowej do garażu, warto zwrócić uwagę na zalety i zastosowania napędów do bram garażowych. Jedną z pozytywnych cech użytkowych nowoczesnych jednostek automatyzujących jest obecność funkcji samouczenia. Dzięki niej mechanizm sam wykrywa punkty krańcowe cyklu otwierania-zamykania bramy garażowej. Przyspiesza to konfigurację napędu i pozwala na szybki montaż na terenie zakładów przemysłowych, obiektów biurowych i użytkowych oraz osiedli i domów jednorodzinnych.

Niezawodne napędy do bram ze sklepu EC System!

Automatyczne rozwiązania w zakresie dostępu do posesji czy garażu podziemnego zdecydowanie podnoszą bezpieczeństwo i komfort użytkowania obiektów niezależnie od ich przeznaczenia. Pozwalają na sterowanie bramą bez opuszczania pojazdu. Jeżeli szukasz profesjonalnych i sprawdzonych silników do automatyki bramowej, to wybierz niezawodne napędy do bram garażowych ze sklepu internetowego EC System! Wykwalifikowani doradcy handlowi pomogą Ci w doborze komponentów dopasowanych do indywidualnych potrzeb Twojego projektu.

Artykuł okazał się przydatny?

Kliknij na gwiazdkę i oceń

Ocena 5 / 5. Ilość ocen: 3

Brak ocen!

1 KOMENTARZ

  1. brama z napędem to dzisiaj już raczej standardowe rozwiązanie i ogromna wygodna. My mamy napęd z BFT. Kupiony w ubiegłym roku na jesień. Montowany i programowany przez instalatora – działa bez awarii. Brama jeździ sprawnie. Wszystkie zabezpieczenia działają. Polecam

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here