Krakowska ulica nocą
5
(1)

Mieszkania na Zabłociu – czym się wyróżniają?

Zabłocie było niegdyś przedmieściem Podgórza – obecnej dzielnicy Krakowa, która do początków XX wieku stanowiła osobne miasto. Znajdowało się tu mnóstwo fabryk, produkujących od XIX wieku przetwory, zapałki, szkło i kosmetyki. Po 1989 roku wiele przedsiębiorstw państwowych zlikwidowano, przez co okolica podupadła. Pod koniec lat 90. podjęto działania, które miały zrewitalizować dzielnicę i nieco odmienić jej przemysłowy charakter. Wzniesiony został m.in. Most Kotlarski, który usprawnił komunikację ze Śródmieściem, powstały także nowe ośrodki edukacyjne – Krakowskie Szkoły Artystyczne czy Krakowska Akademia im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego.

Rejon Zabłocia to miejsce pełne historii. To właśnie w tej dzielnicy wzniesiono Fabrykę Oskara Schindlera, czyli obecne Muzeum Sztuki Współczesnej i Muzeum Historyczne Miasta Krakowa. , obóz pracy z okresu II wojny światowej. Warto wspomnieć, że to w tym miejscu kręcono sceny z filmu Lista Schindleraa .

Na Zabłociu nie brak terenów zielonych, które sprzyjają aktywnemu wypoczynkowi. Znajdują się tu bulwary i park, powstały w miejscu dawnej stacji towarowej Kraków Wisła. Spacerowiczów przyciągają plac zabaw, łąka kwietna, przestrzeń piknikowa i punkty z wyśmienitym jedzeniem.

Kolejną zaletą Zabłocia jest dogodna lokalizacja i komunikacja miejska – kursują tu autobusy, tramwaje, w tym Krakowski Szybki Tramwaj. Dostępna jest również stacja kolejowa Kraków Zabłocie – stąd można dostać się bezpośrednio na lotnisko, do Krynicy Zdroju i Wieliczki.

Na terenie Zabłocia znajdują się placówki edukacyjne – przedszkola i szkoły, minimarkety spożywcze i odzieżowe. Nieopodal położone są również Galeria Handlowa Kazimierz oraz Krakowskie Centrum Handlowo Targowe z licznymi punktami usługowymi, sklepami, restauracjami.

Czy warto zainwestować w mieszkanie na Zabłociu?

Zabłocie może być uznawane za jedną z najbardziej atrakcyjnych do zamieszkania dzielnic Krakowa. Z obszaru przemysłowego zmieniło się bowiem w rejon pełen ciekawych miejsc, przyjazne zarówno singlom, jak i parom oraz rodzinom. Mnogość terenów rekreacyjnych, restauracji i doskonałe skomunikowanie z innymi częściami miasta wpływają na wysoką atrakcyjność Zabłocia.

  Przepis na szybką metamorfozę wnętrza

Mieszkanie w tej okolicy może być doskonałą inwestycją. Sprawdzi się zarówno w przypadku najmu krótkoterminowego (np. turystom), jak i długoterminowego (przede wszystkim studentom, osobom pracującym i innym, poszukującym lokum do wynajęcia). Zlokalizowane są tu biura wielu firm i uczelni wyższych. Bliskość położenia miejsca pracy to jeden z powodów, dla których okoliczne mieszkania cieszą się dużym zainteresowaniem.

Mieszkanie na Zabłociu może być dobrym rozwiązaniem dla osób, które chcą mieszkać nieopodal centrum i mieć dostęp do atrakcji, które oferuje miasto. Nowo budowane osiedla wyróżnia modernistyczny i oryginalny styl, który mogą docenić miłośnicy ciekawych rozwiązań architektonicznych.

Artykuł okazał się przydatny?

Kliknij na gwiazdkę i oceń

Ocena 5 / 5. Ilość ocen: 1

Brak ocen!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here