5
(1)

Nowoczesne blokowisko czy stara kamienica?

Kamienica kontra blok? Urok starych, klimatycznych kamienic i zimnych bloków to od lat walka o zainteresowanie kupujących i wynajmujących mieszkania. Własne „m” w starej kamienicy ma oczywiście swoje plusy i minusy, podobnie jak kupno mieszkania w nowoczesnym budownictwie. Mieszkanie w kamienicy jest z pewnością bardziej wymagające pod względem aranżacji przestrzeń. Wiedzą o tym najlepiej architektki ze studioLOKO, które podjęły się stworzenia projektu mieszkania na poddaszu o powierzchni 94 m², w starej sopockiej kamienicy.

Jak stworzyć nowoczesne wnętrze w starej kamienicy?

Wnętrze mieszkania w kamienicy oczywiście może być nowoczesne, ale powinno też oddawać charakter samego budynku. Najlepiej sprawdzą się więc w tym przypadku proste wnętrza, ale nie te w stylu skandynawskim. W sopockim mieszkaniu postawiono na prostą i dojrzałą elegancję. Wszystko zostało zaprojektowane w nowoczesnym stylu, jednak tak, żeby nie zatracić charakteru starej kamienicy.

Chciałyśmy stworzyć wnętrze luksusowe, zgodne z panującymi trendami a więc modne. Naszym celem było zaprojektowanie mieszkania, które trafi do świadomego klienta. Do kogoś kto podróżuje po świecie i orientuje się w trendach” mówi Joanna Real – Studzińska ze studioLOKO.

Ponadczasowa baza daje możliwość nowemu właścicielowi na zmiany w zależności od panującej mody.

Bazujemy na naturalnych materiałach – drewno, marmur oraz zdecydowałyśmy się na bezpieczne kolory takie jak biel czy czerń. Żeby jednak wnętrze nie było zbyt proste, a wręcz smutne postawiłyśmy na kolorowe dodatki, które kiedy tylko nam się znudzą – a raczej właścicielowi – można zmienić” – dodaje.

Projektanci od lat współpracują z marką INTER DOOR. Przy tym projekcie architekci wybrali pięć sztuk drzwi podwyższanych w wykończeniu z kolekcji DI MODA gołębi mat. Czarne klamki oraz zamki magnetyczne nadają im nowoczesny charakter. Architektki konsekwentnie pilnowały, aby wystrój wnętrza był spójny – od największego do najmniejszego elementu.

  Fotowoltaika i kocioł elektryczny czyli oszczędne ogrzewanie elektryczne

Artykuł okazał się przydatny?

Kliknij na gwiazdkę i oceń

Ocena 5 / 5. Ilość ocen: 1

Brak ocen!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here