1110
5
(2)

Inwestorzy to właściciele wysłużonego już mieszkania w jednym z warszawskich blokowisk. Mieszkanie to w bloku z wielkiej płyty wymagało nie tyle odświeżenia, co naprawdę gruntownego remontu. Dzięki takim zabiegom, jak połączenie kuchni z salonem i przedpokojem, powstała spójna, jasna przestrzeń, gdzie rodzina może swobodnie spędzać swój wolny czas.

Dlaczego mieszkanie wymagało remontu?

Mieszkanie w bloku z wielkiej płyty, które odziedziczyli nasi inwestorzy przestało niestety spełniać ich oczekiwania i potrzeby. Remont wisiał więc na włosku. Zmiany w mieszkaniu rozpoczęliśmy od wyburzania ścian – a dokładnie jednej ściany, która dzieliła kuchnię i salon. Zrobiliśmy to niejako za namową inwestorki, która mówiła, że chciałaby mieć kuchnię bardziej otwartą na salon. Nie mogliśmy również zapomnieć o potrzebach męskiej części tej rodziny – o mężu i synu inwestorki. Panowie potrzebują z kolei przestrzeni do wspólnej zabawy na konsoli.

Czy udało się spełnić wszystkie życzenia?

Efekt metamorfozy mieszkania w bloku

Dzięki wyburzeniu ściany między kuchnią a salonem powstała duża przestrzeń wspólna, dzięki której rodzina może spędzać czas razem, niezależnie od wykonywanych czynności. Teraz nowoczesną błękitną kuchnię oddziela od salonu praktyczna wyspa kuchenna. Można na niej spożywać posiłki, odrabiać lekcje, a dodatkowe szuflady w niej zamontowane ułatwiają przechowywanie przedmiotów.

W części dziennej znalazła się nie tylko wygodna kanapa, ale przytulny dywan, a na nim dużo miejsca dla męskiej części rodziny i ich konsoli. Inwestorka bardzo ucieszyła się z romantycznego kącika do czytania, który był jej osobistym marzeniem. Niewielki przedpokój, pomalowano na czarno, dzięki czemu nie rzuca się on w oczy.

Całość aranżacji mieszkania wygląda bardzo przytulnie, ale i nowocześnie. Chłodny błękit frotów ociepla ścina z drewnianych paneli. Oprócz tych dwóch kolorów w mieszkaniu królują stonowane barwy, jak czerń, biel i szarości. Na ich tle doskonale wyglądają żółte krzesła.

Obejrzyj wideo z naszej metamorfozy mieszkana w bloku z wielkiej płyty.

  Deko Rady - Odcinek 15

Artykuł okazał się przydatny?

Kliknij na gwiazdkę i oceń

Ocena 5 / 5. Ilość ocen: 2

Brak ocen!

1 KOMENTARZ

  1. Szacunek za uporanie się z krzywiznami w wielkiej płycie. Jestem w połowie remontu mojego mieszkania i krew nas zalewa. Jak te bloki w ogóle stoją to ja nie wiem

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here