_MG_8186
5
(1)

Wykończone mieszkanie, meble na swoim miejscu, a jednak czegoś w tym wnętrzu brakuje. Piękna nowoczesna kuchnia z czerwoną tapetą nad blatem i przestronny salon, a w nim nowoczesna klasyczna sofa. Mieszkanie nowoczesne, ale bez wyrazu i charakteru. Poproszeni o pomoc w urządzeniu tego wnętrza podaliśmy właścicielom pomocną dłoń. Efekt? Obejrzyjcie wideo i zdjęcia i oceńcie sami.

Spis treści artykułu:

Projekt mieszkania pod Warszawą

Aranżacja nowego mieszkania nie jest wcale prostą sprawą. Po zakończeniu remontu, gdy podłogi są już gotowe, ściany pomalowane a fronty w kuchni błyszczą pięknie właścicele stają przed kolejnym problemem, jakim jest aranżacja wnętrza. Nadanie wnętrzu charakteru i odpowiedniego stylu to nie lada wyzwanie i dlatego warto poprosić o pomoc projektanta wnętrz. 

Właściciele nowego mieszkania pod Warszawą również stanęli przed takim dylematem. O ile kuchnia wyglądała na zaaranżowaną, o tyle salon i przedpokój wymagały nieco pracy. Puste ściany, niewielka ilość mebli i brak dodatków od razu rzuca się w oczy w tym wnętrzu.

Industrialne mieszkanie z betonem w roli głównej

Mieszkanie przeszło niewiele zmian, jednak metamorfoza jest spektakularna. Mimo niewielkiej ilości mebli mieszkanie nabrało charakteru dzięki industrialnemu, chłodnemu stylowi.

W salonie najważniejszym meblem jest szary narożnik. Ściany pomalowane na szaro idealnie współgrają z betonowymi dekoracjami na ścianach. Wystarczyły dwa tematyczne obrazy nad kanapą, żeby wnętrze nie wydawało się puste a aranżacja wnętrza niedokończona. Naprzeciw narożnika ustawiono telewizor na tle ściany pokrytej betonem.

W salonie znalazło się także miejsce na kącik jadalniany. Betonowe płytki są idealnym tłem dla białego stołu i drucianych krzeseł w surowym stylu. Chromowane lampy, które zawisły nad stołem są dopełnieniem tej aranżacji.

Zmianę przeszła również kuchnia. Zamiast czerwonej tapety na ścianie pojawiła się geometryczna błękitna fototapeta, która złagodziła wygląd tej części mieszkania. Dodatkowo wzór z fototapety idealnie pasuje do geometrycznych płytek na ścianie w salonie. W przedpokoju z kolei zamiast kotary pojawiła się pojemna szafa.

  Deko Rady - Odcinek 16

Obejrzyj wideo i zobacz, jaką zmianę przeszło wnętrze mieszkania.

Więcej na temat betonu przeczytasz w artykule: Beton architektoniczny we wnętrzach

Pomysły na beton na ścianę

Beton dekoracyjny to doskonały pomysł na ścianę w salonie. Podobny efekt uzyskamy również za pomocą betonowej farby strukturalnej. Jeżeli zależy nam na bardziej spektakularnym efekcie możemy pokusić się o kupno betonowych płytek w różnych kształtach i samodzielnie ułożyć na ścianie ciekawy wzór. Innym popularnym rozwiązaniem są również gotowe betonowe płyty do przytwierdzenia na ścianie. Jedne i drugie znaleźć można w ofercie firmy Decopanel.

1

Płyty z betonu architektonicznego Decopanel są produkowane w 4 kolorach: białym, szarym, czarnym i antracytowym. W sklepie, można zamówić płyty w dowolnym formacie.

Artykuł okazał się przydatny?

Kliknij na gwiazdkę i oceń

Ocena 5 / 5. Ilość ocen: 1

Brak ocen!

2 KOMENTARZE

  1. Styl industrialny teraz króluje, beton na ścianie to już w ogóle. Sama rozważam takie posunięcie w saloni i kuchnie (jedno pomieszczenie). Surowo, ale z charakterem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here