sterowniki1
0
(0)

sterowniki1

Zapewnią one utrzymanie idealnej dla nas temperatury przez całą dobę. Ciepło zimą i chłód latem sa przyjemne, jednak w ciągu doby potrzebujemy niższych i wyższych temperatur, aby dobrze funkcjonować. Nocą nasze odczuwanie temperatury jest inne niż w dzień, nie potrzebujemy mocniej grzać mieszkania w porze obiadu, gdy gotujemy… Przykłady można mnożyć. Poandto zaletą stosowania dobrych sterowników są duże oszczędności – możemy ustawić urządzenie w taki sposób, aby grzało lub chłodziło z mniejszą intensywnością, kiedy wychodzimy i „przygotowywało” odpowiednią temperaturę, gdy wracamy z pracy czy szkoły.

Jeśli zdecydujemy się na zainstalowanie sterownika temperatury, wybierzmy urządzenia renomowanej firmy, takiej jak np. Euroster. Montując takie sterowniki zalety ich stosowania będą widoczne i satysfakcjonujące. Kolejną zaletą stosowania sterowników temperatury Euroster jest duży wybór i wiele możliwości wykorzystania tych urządzeń.

Czym wyróżniają się sterowniki Euroster? Jak wybrać najlepsze urządzenie?

Przed zakupem sterowników temperatury, warto zastanowić się jakie są nasze potrzeby i oczekiwania. Jeśli określimy w jakich okolicznościach sterownik okaże się przydatny, łatwiej będzie nam wybrać ten właściwy.

  • Sterowniki sa przeznaczone do różnego rodzaju urządzeń – część z nich jest kompatybilna z urządzeniami grzewczymi piecami c.o., inne posiadają opcje sterowania ogrzewaniem podłogowym, jeszcze inne łączą się z wentylatorami i klimatyzacją.
  • Urządzenia posiadają różne opcje sterowania temperaturą: niektóre z nich można zaprogramować na 2 poziomy temperatury, inne na 3, 6, a nawet 9 różnych wartości! Wybór zależy więc od tego jak często mamy zamiast zmieniać temperaturę wewnątrz pomieszczeń. Wysokość temperatury możemy programować z dokładnością do 0,5 lub 1 godziny.
  • Część sterowników posiada opcję wyłączenia po sezonie – co zapewnia oszczędność energii, gdy nie potrzebujemy już sterowania temperaturą.
  • Urządzenia monitorują wysokość temperatury w różnych miejscach, na podstawie czujników powietrznych i/lub podłogowych. Daje to także możliwość ustawiania różnej temperatury na rożnych poziomach pomieszczenia.
  • Dodatkowe funkcje, które mogą posiadać sterowniki temperatury to blokada ustawień kodem PIN, moduł optymalizacji krzywej grzania oraz opcja „Nauka”, która pozwala jeszcze lepiej wykorzystać możliwości sterownika.

sterownikitech2

Artykuł okazał się przydatny?

Kliknij na gwiazdkę i oceń

Ocena 0 / 5. Ilość ocen: 0

Brak ocen!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here