sypialnia glamour

Jeden z najbardziej olśniewających stylów we wnętrzu. Połyskujące tkaniny, kryształy, efektowne zdobienia. Wszystko to urzeka nastrojową atmosferą i zmysłowością. TAk właście powinna wygladać sypialnia w stylu glamour.

Ciemne kolory ścian, czarne łóżko, komoda, dywan. Dzięki świetlistości i dużej dawce połysku wnętrze nie jest przygnębiające. Królewskie łóżko z miękkim zagłówkiem, wykonanym z deseczek, pianki i tkaniny to prosty sposób na stworzenie oparcia. Na łóżku królują nasycone, ciemne barwy uzupełnione złotem w postaci poduszek. Dwie różne tapety działają finezyjnie na przestrzeń, a hamak dodaje wnętrzu niewymuszonego luzu. Lustro wiszące nad łóżkiem w złotej ramie rozjaśnia przestrzeń pomimo niewielkiego rozmiaru. Czarna komoda natomiast przyciąga wzrok wysokim połyskiem. Błyszczące są także dekoracje, patery, wazony i inne ozdoby. Sypialnia glamour to połączenie luksusu z barokowymi formami, które w naszym projekcie realizowane są przez nocne stoliki. Dla uzyskania dobrego efektu należy zachować umiar w tworzeniu stylu glamour, łatwo możemy otrzeć się o kicz. Dla podkreślenia wystarczy, aby we wnętrzu znalazły się dwa trzy elementy nawiązujące do stylu barokowego, a reszta pozostała prosta, będąca tłem dla ozdobników.

Jak powinna być urządzona sypialnia w stylu glamour

Sypialnia w stylu glamour to również haftowane i pikowane kapy, narzuty i poduszki wykonane z weluru lub jedwabiu. Wszystkie te dodatki mają na celu jedno – podkreślenie przepychu i bogactwa. Ważnym elementem są także delikatne w dotyku zasłony. Najlepsze będą eleganckie, satynowe, ale też lekkie zasłony i firany, które nadadzą całemu pomieszczeniu łagodności i subtelności. We wnętrzu glamour sprawdzą się także pięknie zdobione zasłony w ciemnym kolorze, które najlepiej skontrastować z jasnymi kolorami podłóg czy ścian. Aranżując pomieszczenie w tym stylu ważnym etapem jest dobór odpowiedniej kolorystyki. W takim wnętrzu będą przeważać odcienie ciemnego brązu, złota, fioletu, czerwieni, czerni i szarości, przygaszone metalicznym blaskiem. Idealnym kolorem będą też subtelne pastele, często w połączeniu z kontrastowymi, intensywnymi odcieniami.


Podoba wam się nasza sypialnia w stylu glamour? Zobaczcie inne nasze projekty:

Sypialnia w stylu glamour
5 (100%) 1 ocen

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here