Jak czyścić zlew granitowy?
5
(1)

    Zlewozmywaki granitowe są często powlekane szczeliwem, aby chronić kamień naturalny przed zarysowaniami i erozją. Trzeba myć granitowy zlew specjalnym delikatnym środkiem czyszczącym, który nie zepsuje szczeliwa i go nie odbarwi. Aby usunąć uporczywe plamy, można użyć sproszkowanej kredy i nadtlenku wodoru, który wchłonie plamę bezpośrednio z granitu.

Spis treści artykułu:

Jak skutecznie czyścić zlew granitowy?

   Po każdym użyciu zlewu granitowego trzeba dokładnie go opłukać i pozostawić do wyschnięcia, aby zapobiec pozostawaniu na dnie cząsteczek odpadków spożywczych, które mogą przywrzeć do granitu. Konieczne jest również zabezpieczenie zlewu przed wapnem i osadami mineralnymi zawartymi w wodzie.

Płyn do mycia naczyń posłuży do czyszczenia zlewu granitowego

   Stosowanie płynu do mycia naczyń pozwoli usunąć również brud i plamy ze zlewu bez zadrapań i uszkodzeń powierzchni granitu. Wystarczy dodać kilka kropli płynu do wody, a mydlana mieszanina do czyszczenia zlewu jest gotowa. Zanurzyć miękką gąbkę lub ściereczkę z mikrofibry w mieszaninie, pamiętając, że materiały ścierne lub gąbki metalowe mogą trwale zniszczyć i zarysować powierzchnię granitu, dlatego lepiej jest używać miękkich materiałów.

Za pomocą miękkiej gąbki lub ściereczki z mikrofibry dokładnie i delikatnie wyczyść granitowy zlew. Po umyciu należy go opłukać, aby usunąć resztki mydła. Jeśli zlew po spłukaniu ma matowy odcień, najprawdopodobniej na granitowej powierzchni nadal znajduje się mydło. Osuszyć powierzchnię zlewu za pomocą mikrofibry, ręczników, serwetek lub zwykłej szmatki.

Usuwanie uporczywych plam ze zlewu granitowego

    Należy zrobić pastę z kredy w proszku i nadtlenku wodoru (woda utleniona). Pasta wykonana z tych składników po aplikacji sama usunie plamę z granitu. Kredę w proszku można kupić w sklepie a następnie, postępować zgodnie z instrukcjami, wymieszać z odpowiednią ilością nadtlenku wodoru. Nałożyć pastę bezpośrednio na obszar plamy znajdujący się na zlewie granitowym. Warstwa pasty, która jest niezbędna do usunięcia plam, powinna wynosić nie więcej niż 1 cm.

  Dywaniki do kuchni znowu w modzie - zainspiruj się

    Zakryć ten obszar folią i zabezpieczyć go szczelnie taśmą. Zapobiegnie to wyschnięciu pasty i całkowicie pochłonie plamę. Pozostawić pastę do całkowitego wyschnięcia. Czasami może to potrwać do kilku dni. Okres ten może się jednak różnić w zależności od zanieczyszczeń znajdujących się w kredzie proszkowej. Wysuszoną pastę usunąć gąbką lub ręcznikiem z mikrofibry. Opłukać całą pozostałą pastę wodą. Jeśli plama nie zejdzie, należy powtórzyć procedurę, aż plama zostanie całkowicie usunięta ze zlewu.

Tabletki do zmywarki sposobem na granit?

   Można używać tabletek przeznaczonych do zmywarek, wyczyścić plamę zwykłym żelem lub płynnym detergentem, używając gąbki. Uwaga! W żadnym wypadku nie można wykorzystywać środków przeznaczonych na czyszczenie rur kanalizacyjnych, ze względu na zawartość w nich agresywnych składników chemicznych, które mogą powodować pojawienie się plam, których nie można usunąć. 

Inne sposoby czyszczenia zlewu granitowego

   Aby oczyścić zlew granitowy można kupić mleczko do polerowania kamienia naturalnego i używać je zgodnie z instrukcjami na opakowaniu. Należy zachować środki ostrożności podczas czyszczenia zlewów granitowych. Nigdy nie używać chemicznych środków czyszczących zawierających kwas mrówkowy. Produkty te mogą zmienić właściwości granitu i zepsuć go na zawsze.

   Jak pokazuje praktyka, na zlewie granitowym najczęściej występują plamy w regionach kraju, w których woda ma wysoką zawartość sodu i wapnia. Prowadzi to do powstawania kamienia, co jest przyczyną pogorszenia właściwości estetycznych produktu. Stosowanie wybielacza nie pomoże rozwiązać problemu, ponieważ ta substancja tylko rozjaśnia plamy, nie usuwając ich. Zastosowanie suchych substancji ściernych niesie ryzyko pozostawienia rys na granitowej powierzchni.

Jak wybrać narzędzie do usuwania kamienia z powierzchni zlewu z granitu?

    Wybierając sposób czyszczenia zlewu granitowego, optymalne jest preferowanie produktów podobnych do żelu, które nie zawierają substancji ściernych. Pastę żelową należy nałożyć na powierzchnię granitu w miejscu powstawania plam i pozostawić na kilka minut. Następnie dodać niewielką ilość wody i przetrzeć dany obszar gąbką. Jeśli nadal pozostają ślady, pozostawić pastę na 15 minut. Po upływie tego czasu spłukać produkt strumieniem ciepłej wody.

  Jaki okap do kuchni z wyspą?

    Regularna pielęgnacja zlewu granitowego, przeprowadzana w ten sposób, zapewni mu atrakcyjny wygląd przez cały okres eksploatacji. Płynne środki czyszczące i zwykła esencja octowa mogą również zapewnić skuteczną pielęgnację podczas czyszczenia. Lekki brud z powierzchni można łatwo usunąć. Usunięcie silniejszych będzie wymagać wstępnego namoczenia. Nawyk regularnej pielęgnacji zlewu może zapobiec ich powstawaniu. Aby to zrobić, po prostu trzeba wytrzeć go suchą szmatką za każdym razem po użyciu.

Artykuł okazał się przydatny?

Kliknij na gwiazdkę i oceń

Ocena 5 / 5. Ilość ocen: 1

Brak ocen!

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here