Jak urządzić mieszkanie w stylu francuskim? Zobacz wideo!

2
3360
5
(3)

Bohaterami tej metamorfozy są młoda inwestorka i jej pierwsze nowe mieszkanie. Nasi architekci starali się nie tylko urządzić funkcjonalne wnętrze, ale też spełnić marzenia właścicielki. W efekcie powstało mieszkanie w nowoczesnym stylu francuskim, ale nie bark w nim także elementów w stylu vintage i skandynawskim. Jak udało się połączyć te style na tak niewielkiej przestrzeni?

Mieszkanie w paryskim klimacie

Na 40 metrach kwadratowych mieszkania nowoczesność łączy się z lekką klasyką. Zestawione tu zostały różne materiały, faktury i kolory. W kuchni połączonej z salonem, jasnym frontom towarzyszą kolorowe, cementowe płytki w popularnym wzorze typu patchwork. Te fantazyjne kafle, umieszczone nad blatem są mocnym akcentem kolorystycznym w tym wnętrzu. Niewielka drewniana wyspa pełni funkcję stołu, ale też oddziela salon od kuchni. W pokoju dziennym dominuje biel. Znalazło się tu miejsce nie tylko dla kanapy, nowoczesnego stolika kawowego i dużej lampy, ale też dla biurka i wygodnego krzesła. Stylowy neon w salonie zachęca do „pozostania w domu”.

W sypialni na ścianach znowu biel, jednak wnętrze to ocieplają miedziane dodatki, jak wieszak czy lampa. Nad łóżkiem zawisło lustro z heksagonów w kolorze miedzianym, które dodaje uroku całej aranżacji. Proste metalowe łóżko reprezentuje styl nowoczesny, ale jednocześnie minimalistyczny. Nie ma tu szafek ani nawet szafy, gdyż w mieszkaniu znajduje się jeszcze jedno niewielkie pomieszczenie – mała garderoba.

W łazience wzrok przyciąga od razu żółta ściana z równie żółtym grzejnikiem. Reszta wnętrza została urządzona w bieli tak, żeby nie tworzyć kolorystycznego chaosu. Dzięki temu żółć jest w tym wnętrzu dekoracją i nie męczy oka. Wbór prysznica wydaje się być oczywisty w tym niewielkim wnętrzu.

Całość stanowi eklektyczną, choć dość spójną całość.

Udało nam się stworzyć wysmakowane wnętrze we francuskim klimacie, które jest z jednej strony eleganckie, z drugiej zaś przyciąga uwagę dekoracyjnym detalem i kolorystyką oraz przytulnym charakterem.

  Deko Rady - Odcinek 10

Zobacz nasze wideo z aranżacji małej kawalerki 40m2 w stylu francuskim.

Artykuł okazał się przydatny?

Kliknij na gwiazdkę i oceń

Ocena 5 / 5. Ilość ocen: 3

Brak ocen!

2 KOMENTARZE

  1. Ta żółta łazienka to bardzo odważna :) ja bym się nie skusiła aż na taką metamorfozę, choć muszę przyznać, że bardzo oryginalnie się prezentuje :)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here