styl skandynawski
5
(1)

Styl skandynawski wnosi do wnętrza spokój, poprzez swoją prostotę i czystość form. Unikamy tu nadmiernej ilości mebli i przeładowania wnętrz sprzętami. Swoją przytulność styl zyskuje dzięki naturalnym materiałom jakim jest drewno.

Podłoga w stylu skandynawskim

Drewniana podłoga jest ciepła i przyjemnie jest po niej chodzić. Często drewniane deski wykańcza się matowym olejem lub lakierem. Równie często deski wykańcza się białą farbą lub białym olejem. Wszystko zależy od stylistyki wnętrza.

Styl skandynawski może mieć różne oblicza, bardziej rustykalne i surowe lub z nutą nowoczesności i minimalizmu.  

W Skandynawii prawie ciągle występuję deficyt światła słonecznego, z tego powodu bardzo często rezygnuje się z okiennych ozdób jakimi są zasłony. Z tego samego powodu biel w pomieszczeniach jest bardzo chętnie używana, ponieważ wnętrze staje się bardziej wypełnione światłem, dzięki jasnej kolorystyce. Sprzyja to również małym pomieszczeniom, które biel optycznie powiększa.

Salon z kuchnią w skandynawskim stylu

Imponujący salon połączony z kuchnią tonie w subtelnej bieli, odcieniach szarego oraz ciepłym, jesionowym drewnie. Salon jest przestronny i minimalistyczny – liczba potrzebnych mebli i dodatków, została zredukowana do minimum. Jadalni uroku dodało ogromne lustro w lakierowanej ramie. Odbija się w nim srebrna, prosta lampa sprawiając wrażenie tysiąca migoczących świetlików.

Dodatkowa doza przytulności!

Przytulności dodały wnętrzu także białe shuttersy, które zostały zamontowane we wszystkich oknach. Oryginalny panel pod telewizor powstał z lakierowanych belek. Jego delikatna konstrukcja ma spójną formę z shuttersami. Pledy ze sztucznego, srebrnego futra oraz białe, futrzane poduszki są dopełnieniem skandynawskiego klimatu. Dzięki nim wnętrze stało się wytworne, eleganckie i niezwykle urokliwe.

Sypialnia w stylu skandynawskim

Sypialnia to oaza spokoju. Komfort wypoczynku zapewnia spokojny, szary kolor na ścianach, eleganckie shuttersy oraz efektowny beton, stanowiący tło dla łóżka z zagłówkiem. Nastrój gwarantuje tu także bio kominek, który ozdobił boczną ścianę przy łóżku. Włoskie futrzane kapy w karmelowym kolorze dodają wnętrzu ciepła i oryginalności.

  Drzwi do domu i mieszkania – jak wybrać?


Artykuł okazał się przydatny?

Kliknij na gwiazdkę i oceń

Ocena 5 / 5. Ilość ocen: 1

Brak ocen!

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here