52
4
(4)

Eklektyczne wnętrze wydaje się z pozoru łatwe do zaaranżowania. Wystarczy pomieszać ze sobą wiele niepasujących elementów żeby stworzyć klimat eklektyczny. Nic bardziej mylnego! Elementy, które chcemy połączyć we wnętrzu w tej stylistyce, tylko z pozoru nie pasują do siebie. Architekci dobrze wiedzą, jak połączyć te elementy. Przekonaj się sam. Obejrzyj wideo, w którym pokazujemy, jak urządzić wnętrze w stylu eklektycznym, gdzie obok siebie królują beton, cegła, eko tapeta, czarno-biała mozaika, drewno a także detale charakterystyczne dla stylu skandynawskiego.

Jak urządziliśmy wnętrze w stylu eklektycznym?

W salonie najlepiej widać stylistykę, którą w architekturze wnętrz nazywa się stylem eklektycznym. Połączenie z porozu nie pasujących do siebie elementów, jak beton w sąsiedztwie czerwonej cegły, czy drewna. W salonie wzrok przyciąga również regał w stylu chabby chic, który kontrastuje ze strefą wypoczynkową, urządzoną raczej w stylistyce skandynawskiej. Całość podkreśla eko tapeta i czarno-biała- mozaika w przedpokoju. Dodatkowo przestrzen została powiększona dzięki dużym lustrom.
Salon z aneksem kuchennym oddziela betonowa wyspa, która jest niejako połączona z drewnianym stołem. Z kolei zawieszone nad stołem nowoczesne, żółte lampy wnoszą do wnętrza nutę stylu industrialnego. Prosta biała zabudowa w kuchni i drewniany blat ponownie przywodzą na myśl chłodną klimatycznie, ale gościnną i domową atmosferę Północy.

W sypialni króluje głównie styl skandynawski. Jasna cegła na ścianie i proste białe łóżko doskonale, wraz z industrialnymi kinkietami podkreślają chłodny klimat tego wnętrza. Kolorowy obraz nad łóżkiem, designerskie stoliki nocne i drewniana podłoga zdecydowanie ocieplają to wnętrze.

Zobacz galerię i obejrzyj nasze wideo.


Artykuł okazał się przydatny?

Kliknij na gwiazdkę i oceń

Ocena 4 / 5. Ilość ocen: 4

Brak ocen!

  Mozaika w łazience - jak ją ułożyć?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here