question-mark
0
()

Wybór wśród ścianek działowych jest bardzo duży, istnieje całe mnóstwo projektów, dlatego też jest w czym wybierać, aby jak najlepiej dopasować ściankę działową do określonego wnętrza i jego charakteru. Ścianki działowe mają wiele plusów, o których warto wiedzieć.

Przede wszystkim ścianka działowa sprawia, że można w dowolny sposób podzielić biurową przestrzeń. Duże pomieszczenie może być podzielone w taki sposób, że każda jego część będzie pełnić nieco inną funkcję. Przy pomocy ścianek działowych można stworzyć miejsca pracy dla pracowników firmy i zapewnić im w ten sposób odpowiednie warunki do pracy, komfort. W zależności od rodzaju ścianki działowej mogą one przykładowo zapewnić właściwą izolację akustyczną. Ścianki działowe jako zabudowy szklane nie ograniczają widoczności, nie przytłaczają.

Zaletą ścianek działowych z całą pewnością jest to, że można je ustawić w niemal każdym miejscu, jakie wybierzemy, ich postawienie nie jest też czasochłonne. Z racji tego, że ścianki działowe nie są elementem konstrukcji budynku, a zatem nie posiadają tak zwanych właściwości nośnych, w dowolnej chwili można je zlikwidować i wybrać inne miejsce (przykładowo w czasie większego remontu biura, jeśli zapragniemy całkowicie zmienić dotychczasowy jego wygląd).

Tylko i wyłącznie od klienta tak naprawdę zależy to, jakiego rodzaju ściankę działową chce mieć. Mogą być to ścianki pełne, czyli od podłogi do sufitu, czy na przykład tylko do 3/4 wysokości, mogą mieć różną grubość, długość – wszystko zależnie od potrzeb i wymagań. Ściankę działową można wykonać zarówno z cegły czy pustaków ścienny, które następnie zostaną wykończone tynkiem wewnętrznym, z drewna, płyt kartonowo-gipsowych lub szkła. Tutaj także wiele zależy od tego, jakiego efektu końcowego oczekujemy, czy chcemy posiadać biurowe wnętrze w bardziej tradycyjnym czy może jednak nowoczesnym stylu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here