Jaki i gdzie kupić materac w Suwałkach?
Jak rozpoznać materac wysokiej jakości?
5
(1)

Suwałki — gdzie najlepiej kupić materac?

Jeśli chcemy, aby nasz sen był komfortowy, a przede wszystkim zdrowy, musimy zwrócić szczególną uwagę na materac. Nieodpowiednio dobrany może przyczynić się do problemów z kręgosłupem. Rano obudzimy się obolali i niewypoczęci, przez co w ciągu dnia nie będziemy mieli energii do działania. 

Dlatego wybór materaca powinien być dobrze przemyślany. Oprócz dopasowania go do swoich potrzeb, musimy też zwrócić uwagę na jego jakość. Najlepiej kupować od sprawdzonych producentów, którzy cieszą się dobrymi opiniami. Wybierając materac w Suwałkach, warto sprawdzić stacjonarne sklepy Hilding. Eksperci na miejscu oferują profesjonalne doradztwo i pomoc w doborze odpowiedniego produktu. Oczywiście materac tego producenta możemy też bez problemu zakupić online w wybranych sklepach internetowych.

dlaczego-materac-jest-tak-wazny

Jakie wypełnienie materaca będzie najlepsze?

Pierwszą kwestią, jaką powinniśmy rozważyć, jest rodzaj wypełnienia. Do wyboru mamy m.in. materace sprężynowe, piankowe lub hybrydowe, czyli połączenie obu opcji. Które rozwiązanie będzie najlepsze? Na to pytanie nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Aby podjąć decyzję, musimy wziąć pod uwagę to, czy śpimy sami, czy z partnerem, czy dokuczają nam bóle kręgosłupa, czy jesteśmy alergikami oraz oczywiście nasze preferencje. 

Kupując materac dla pary, warto wybrać produkt spośród modeli sprężynowych, w których wszystkie sprężyny działają niezależnie od siebie. Taki system zapewnia wysoką elastyczność punktową, dzięki czemu podczas snu nie odczuwamy ruchów, jakie wykonuje partner. Przykładem produktów, które idealnie nadają się do łóżek dwuosobowych są materace Multipocket od Hilding, np. Hilding Electro lub Hilding Macarena. 

Jeśli cierpimy na bóle kręgosłupa, to dobrą opcją będzie materac piankowy, który zapewnia równomierne rozłożenie ciężaru ciała i dopasowuje się do kształtu sylwetki. W przypadku alergików najlepszym wyborem będzie wypełnienie lateksowe, jakie posiada materac Hilding Melody. Jest to produkt antybakteryjny i przeciwgrzybiczny. 

  Łóżko do sypialni. 15 pomysłów na zagłówek!

Materac twardy czy miękki — co wybrać? 

Poziom twardości materaca powinien być dopasowany przede wszystkim do wagi użytkownika. Osoby o masie ciała niższej niż 60 kg powinny wybierać raczej miękkie materace. Dla osób o wadze od 60 do 80 kg poleca się materace średnio twarde, natomiast materac twardy przeznaczony jest dla osób o masie ciała przekraczającej 80 kg. Materac dopasowany pod względem wagi będzie zapewniał lepsze podparcie dla kręgosłupa i pozwoli utrzymać go w naturalnych krzywiznach. Trzeba jednak pamiętać, że każdy organizm jest inny i dla jednej osoby twardy materac może wydawać się miękki, a dla innej będzie w sam raz. Dlatego ważne jest, aby brać pod uwagę również własne preferencje

Wiele osób traktuje kwestie doboru materaca po macoszemu, co jest oczywiście dużym błędem. Podłoże, na którym śpimy, wpływa na jakość naszego snu, a jak wiadomo jest to jedna z podstawowych potrzeb fizjologicznych. Podczas snu nasz organizm się regeneruje, dlatego warto zapewnić sobie jak najlepsze warunki do spania. 

Artykuł okazał się przydatny?

Kliknij na gwiazdkę i oceń

Ocena 5 / 5. Ilość ocen: 1

Brak ocen!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here