materac1
5
(2)

Sypialnia idealna z idealnym materacem

Wystrój sypialni bezpośrednio determinuje komfort naszego snu. Planując aranżację tego pomieszczenia nie zapominajmy o tym, że intensywne kolory ścian mogą za bardzo nas pobudzać i wybijać z naturalnego rytmu. Zadbajmy więc o to, żeby nasza sypialnia była pomalowana na stonowane kolory – np. odcienie beżu, rozmyte błękity i pastele. Do tego puchaty dywan na środku pokoju, zapalone świeczki na parapecie oraz zdjęcia w ozdobnym ramach zapewnią idealny wystrój sypialni.

Jak wybierać materac?

Kiedy urządzimy już wymarzoną sypialnię, pora wybrać komfortowy materac. Optymalną wygodę zapewniają produkty wyposażone w system sprężyn kieszeniowych wykonanych ze stopu tytanu, które dopasowują się do kształtu ciała, co gwarantuje niezakłócony sen przez całą noc.

Ważne jest również, żeby materac był wyposażony w zróżnicowane strefy twardości, które będą stanowić idealne podparcie dla różnych partii ciała. Nowoczesne materace posiadające strefę lato-zima, pozwalają na idealne dostosowanie się do temperatury powietrza.

Komfortowy sen zapewniają także inteligentne systemy pianek żelowych z pamięcią, które usuwają nadmiar ciepła, dzięki czemu już nigdy nie obudzisz się zlany potem. Uczucie komfortu potęgują także materace wyposażone w system tworzący chłodne środowisko podczas snu.

Jaką ramę i stelaż wybrać pod materac?

Optymalna rama łóżka dla dwóch osób powinna mierzyć minimum 160 cm. Ważna jest również wysokość – przyjmuje się, że największą wygodę zapewniają ramy o wysokości 40-50 cm. Oczywiście szerokość i wysokość powinna być dostosowana do indywidualnych preferencji, wieku i kondycji osoby. Nie możemy zapomnieć, że materac powinien „oddychać” z obu stron, dlatego ważne są stelaże do materacy.

Najlepszy stelaż to ten w formie drewnianych listewek połączonych ze sobą taśmą. Wygląd ramy zależy od naszego gustu – na rynku znajdziemy klasyczne drewniane ramy lub nowoczesne zagłówki tapicerowane.

  Jak oświetlić sypialnię lampami wiszącymi?

Artykuł okazał się przydatny?

Kliknij na gwiazdkę i oceń

Ocena 5 / 5. Ilość ocen: 2

Brak ocen!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here