Orazy we wnętrzu sypialni nadadzą jej niepowtarzalnego klimatu. W salonie będa kropką nad
5
(2)

Większość ludzi lubi otaczać się ładnymi przedmiotami, a nie wszyscy są znawcami sztuki. W poszukiwaniu inspiracji wertują katalogi – wszystko po to, by wnętrze nabrało wyrazu. Niestety bywa, że efekt finalny nie jest zadowalający – wnętrze jest puste, nijakie – brakuje w nim tego „czegoś”. Pomieszczenia są bezosobowe, nieciekawe, ściany nagie i zimne. Niestety aranżacja wnętrza jest sztuką, która wymaga fachowej wiedzy, poczucia estetyki i smaku.

Jak sprawić, aby wnętrze nabrało wyrazu? – Odmień swoją ścianę, umieszczając na niej ponadczasowy i zawsze modny obraz! – mówi Anna Wicher ze sklepu internetowego www.foteks.pl.

Specjaliści z FOTEKS przygotowali listę 4 zasad, którymi trzeba się kierować dobierając obrazy do wnętrza:

Modern Loft Style Bedroom Furnishings

Spis treści artykułu:

1. Plan i intuicja

Zakup obrazu powinien być przemyślany. Dobry obraz na ścianę nadaje wnętrzu charakter, koresponduje ze stylistyką pomieszczenia i pasuje do nas samych. Wartościowy obraz powinien wyrażać jakieś jakieś pozytywne emocje – takie, aby odbiorca nie pozostał obojętny.
Przy zakupie obrazu warto kierować się intuicją – obraz powinien do nas przemawiać;

drawing room

2. Dobry smak

Obraz często definiuje gust właściciela mieszkania. Reprodukcje znanych obrazów nie prezentują się korzystnie – szczególnie w nowoczesnych wnętrzach. Lepiej zrezygnować z obrazów typu impresjonistycznego na rzecz sztuki współczesnej.

3. Miejsce przeznaczenia a motyw

Kolorowe, duże obrazy dobrze prezentują się we wnętrzach stonowanych – dodają im energii i świeżości, subtelne pastele będą widoczne tylko we wnętrzach monochromatycznych.
Do salonu pasują mocne kolory i wzory, ekspresyjne rysunki, grafiki, a także martwa natura.

W dekoracji sypialni sprawdzi się kobiecy akt lub tryptyk z motywem roślinnym. Kolorowa grafika, kolaż to idealne dopełnienie wystroju pokoju dziecka. W łazience doskonale prezentuje się fresk;

  Jak optycznie powiększyć mieszkanie?

Living room

4. Kolorystyka i gabaryty obrazu

Obraz potrzebuje odpowiedniego tła – nie może się z nim zlewać ani nadmiernie kontrastować. Wymaga przestrzeni – nie może być przysłonięty przez inny element dekoracji.
Dekoracje, meble, dodatki powinny stanowić integralną całość.

Obcowanie ze sztuką wzbogaca nasze wnętrze dosłownie i w przenośni – obrazy stanowią ponadczasowy dodatek, ale pod warunkiem, że są starannie dobrane i nie stanowią dzieła przypadku.

Artykuł okazał się przydatny?

Kliknij na gwiazdkę i oceń

Ocena 5 / 5. Ilość ocen: 2

Brak ocen!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here