Jaki materac w Grudziądzu warto kupić?
0
()

Jak wybrać rodzaj materaca?

Na rynku materacy możemy znaleźć przeróżne rodzaje posłań. Wpadają one jednak zawsze w kilka podstawowych kategorii, choć poszczególne modele różnią się specyfikacją. Warto zapoznać się z podstawowymi rodzajami, aby wiedzieć, co będzie odpowiadało naszym potrzebom.

Zwykle na pierwszy plan wysuwają się materace piankowe, co wcale nie dziwi – są bardzo uniwersalne. Zawdzięczają to wysoko- i termoelastycznym piankom, które z łatwością dopasowują się do kształtów użytkownika, reagując na masę i ciepło jego ciała. Świetne materace tego typu posiada w swojej ofercie firma Hilding Anders. Modelem, na który szczególnie warto zwrócić uwagę, jest Hilding Rumba, który stworzony został z pianek Flexifoam i Visco. Materace piankowe są świetnym rozwiązaniem zarówno dla singli, jak i par, gdyż nie przenoszą drgań, które tworzy druga osoba.

Drugim rodzajem materacy, o którym trzeba wspomnieć, są materace sprężynowe. Odznaczają się one niezwykłą trwałością i żywotnością. Bardzo trudno o ich zniszczenie. Występują najczęściej w formie twardej bądź bardzo twardej. O znaczeniu twardości opowiemy w dalszej części artykułu. Technologia kieszonkowa dzisiejszych materacy pozwala na niezależną pracę każdej ze sprężynek. Świetnie to można ujrzeć w modelu Hilding Lambada.

Warto też wspomnieć o materacach lateksowych. Posłania te są wybawieniem dla każdego alergika, gdyż pozwalają pozbyć się wszelkiego rodzaju alergenów. Warto też pomyśleć o wykończeniach lateksowych w materacach sprężynowych i piankowych, które spełnią podobną funkcję.

Jaki wybrać rodzaj materaca?

Jak twardy powinien być materac?

W przeciągu życia możemy spotkać się z wieloma materacami i przy każdym z nich bardzo szybko możemy odczuć, czy jest zbyt miękki, czy zbyt twardy. To może być ważne, ale też złudne przeczucie. Jeśli przyzwyczailiśmy się do twardości, która nie była dobrze dobrana, całkiem prawdopodobne, że będziemy nadal jej szukać. Warto posłużyć się pewną prostą, a skuteczną zasadą przy wyborze materaca.

  Mieszkanie w stylu skandynawskim

Im mamy większą masę ciała, tym materac powinien być twardszy. Wytłumaczenie jest proste – im większy nacisk ze strony użytkownika, tym większy opór musi stawiać materac, aby zapewnić nam odpowiednią krzywiznę kręgosłupa podczas spoczynku. Przyjęto, że ważąc powyżej 90 kg, powinniśmy skupić się na materacach twardych. Jeśli jesteśmy singlem, który waży powyżej 90 kg, tani materac 90×200 o wysokiej twardości będzie świetnym wyborem.

Jeśli ważymy poniżej 90 kg, materace średnio twarde będą tymi, w które powinniśmy celować. Będą to najczęściej posłania piankowe, takie jak Hilding Salsa. Materace miękkie polecane są głównie dla osób ze stwierdzonymi schorzeniami kręgosłupa. Posłużą one też dobrze dzieciom, co widzimy w modelu Hilding Dobranocka.

Na końcu warto wspomnieć, że materac musi mieć też odpowiednią wielkość. Odpowiedni materac powinien być o 15 cm dłuższy niż wynosi nasz wzrost. A co z szerokością? To kwestia preferencyjna. Przyjmuje się, że dla par materac powinien mieć powyżej 140 cm szerokości – szerokość ta zapewnia odpowiednią swobodę ruchów oraz komfortowe ułożenie ciała w ciągu nocy. Dla singli mówi się, że powinno to być przynajmniej 70 cm lub więcej.

Artykuł okazał się przydatny?

Kliknij na gwiazdkę i oceń

Ocena / 5. Ilość ocen:

Brak ocen!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here