Dlaczego kupując materac warto wybrać model z pianką termoelastyczną?
5
(1)

Materac ma znaczenie

Często traktujemy sen „po macoszemu” – nie dosypiamy, w zapracowaniu kładziemy się do łóżka tylko po to, żeby pospać przez cztery, pięć godzin i znów ruszyć w kierat. Nie zwracamy uwagi na długość i jakość snu, aż do momentu, kiedy zmęczenie bierze górę. Tymczasem, brak snu lub sen nieefektywny powodują wiele problemów – kłopoty z koncentracją, odpornością, pamięcią.

Jeśli do tego równania dodamy nieodpowiedni materac, częstą dolegliwością staną się problemy z kręgosłupem, które pogłębi praca siedzącym trybie, bez zachowania odpowiedniej postawy. Żeby rozwiązać te kwestie, warto zacząć od zakupu dobrego materaca, który sprawi, że nawet krótki sen będzie efektywny. Warto rozważyć materac z pianką termoelastyczną. To popularny model, który spełni wymagania nawet osób, które mają problemy ze snem. Dzięki niemu poprawi się nasza higiena snu.

Jaki materac wybrać, twardy czy miękki?

Wiele osób, dobierając materac zastanawia się przede wszystkim nad jego twardością. W dużej mierze ma ona związek z wagą użytkownika – osoby, których waga nie przekracza 50 kilogramów mogą decydować się na materace miękkie. Im wyższa waga użytkownika, tym twardszy powinien być materac.

Niezależnie od tego czynnika, warto zwrócić uwagę na modele, które są w stanie „reagować” na ciężar i indywidualne cechy ciała osoby leżącej na materacu. Dobrym rozwiązaniem jest pianka termoelastyczna , która potrafi zapamiętać kształt ciała i reagować na zmienne czynniki – temperaturę i ciężar, dopasowując się do naturalnych krzywizn.

wybór materaca do spania
Jaki materac wybrać, twardy czy miękki?

Materac z pianką termoelastyczną

W ofercie marki SleepMed znajdziemy interesujące modele materacy z pianką termoelastyczną – VitaRest® lub Celsius-Waterlily®. Ta pierwsza pianka to termoelastyczna pianka poliuretanowa, która zapewnia podparcie całego ciała i odciążenie kręgosłupa i mięśni.

  Materac lateksowy – idealny wybór dla każdego miłośnika snu.

Dzięki temu, pozwala się zrelaksować i odprężyć w czasie snu. Na powierzchni materaca tworzy 7 stref o różnym poziomie twardości, które to strefy odpowiadają kolejnym odcinkom kręgosłupa. To rozwiązanie pozwala zwalczyć dolegliwości bólowe, jak również zapobiec zwyrodnieniom. Warto dodać, iż pianka zapewnia doskonałą wentylację materaca, dzięki czemu nie gromadzi się w nim wilgoć, ani nie rozwijają drobnoustroje i roztocza.

Pianka Celsius-Waterlily® jest w stu procentach ekologiczna, ponieważ materiały użyte do jej produkcji mogą być całkowicie recyklingowane. Jej dużą zaletą jest budowa, która sprawia, że materac zachowuje swoją twardość, nie ulega odkształceniom i nie zmienia swoich właściwości w miarę używania. Konstrukcja materaca oparta na takim rodzaju pianki, powoduje, że zdecydowanie zmniejsza się nacisk ciała na podłoże, dzięki czemu partie ciała są odciążone. Ma to szczególne znaczenie dla osób, które zauważają u siebie napięcie mięśni po całym dniu.

Obydwie pianki doskonale dopasowują się do ciała użytkownika, jednocześnie dając poczucie miękkości i komfortu snu. Ich konstrukcja wspomaga także walkę z wadami postawy. Warto wspomnieć też, że pianka termoelastyczna wpływa także na dobre krążenie krwi w organizmie, a co za tym idzie – lepsze natlenienie i spokojniejszy sen.

Wybierając materac, decydujmy się na sprawdzone, renomowane marki, które zapewnią nam wysoką jakość produktów.

Założona w 1939r. w Szwecji firma Hilding Anders jest wiodącym producentem materacy na rynku. Obecna na Polskim rynku od 2001 roku firma podbiła serca Polaków wysoką jakością I skandynawskim stylem. W swoim portfelu firma posiada marki takie jak Hilding, Curem, Jansen, Bedding oraz Carpe Diem. Poza własną produkcją Hilding tworzy również materace dla marek takich jak Agata, Amazon BRW, SleepMed i wiele innych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here