Dlaczego warto wybrać materac z pianką termoelastyczną?
5
(2)

Pianka termoelastyczna – co to takiego i jakie ma właściwości?

Pianka termoelastyczna (inaczej nazywana, jako pianka visco czy pianka leniwa) znana jest na świecie już od 1966 roku, kiedy NASA zastosowało ją w celu ochrony astronautów pokonujących ciśnienie atmosferyczne. Z biegiem lat materiał był coraz bardziej ulepszany, aż wreszcie stwierdzono, że świetnie nadaje się nie tylko do komfortowego odpoczynku, ale również do zastosowania medycznego.

Wśród najważniejszych właściwości pianek tego typu, wymienić należy przede wszystkim fakt, że materiał zastosowany do jej produkcji idealnie przystosowuje się do ciała człowieka, podpierając je tam, gdzie jest to najbardziej konieczne. A ponieważ niejako zapamiętuje ona ułożenie ciała leżącego, bazując nie na nacisku, ale na wytwarzanym przez niego cieple, nie powinien dziwić fakt, że jej kolejna, dość powszechna nazwa brzmi: pianka memory.

Z powodu tych niecodziennych właściwości, materace z pianką termoelastyczną to produkt innowacyjny. Można się na nich wyspać za wsze czasy, a także o wiele szybciej przejść proces rekonwalescencji po nawet poważnej chorobie – o czym już za moment.

Materac dla małego alergika
Materac dla małego alergika

Kto powinien korzystać z materaca z pianką termoelastyczną i dlaczego?

Pianka wysokoelastyczna to świetny wybór dla każdego, komu nieobojętny jest komfort podczas wypoczynku. Poleca się ją zwłaszcza:

  • osobom, które zmagają się z bólem kręgosłupa lub z reumatyzmem;
  • osobom, które cierpią na choroby układu krążenia;
  • osobom przewlekle chorym.

W przypadku osób dotkniętych bólami kręgosłupa czy reumatyzmem, materac z pianką termoelastyczną pozwoli na uzyskanie podpory dla korpusu i na zminimalizowanie dyskomfortu, który wiąże się z dolegliwościami chorobowymi. Materac z pianki visco dostosowuje się do kształtu ciała i ruchów śpiącej lub odpoczywającej na nim osoby. Optymalne rozłożenie ciężaru pozwala z kolei na lepsze przystosowanie podłoża do budowy kręgosłupa, a co za tym idzie, pozwala zredukować do minimum ogólne napięcie w ciele.

  Jak wykorzystać stare drewniane meble

Poza wspomnianymi aspektami, dodatkową zaletą dla osób borykających się z chorobami układu krążenia, będzie fakt, że krew nie jest w żaden sposób blokowana, ponieważ ciało nie jest poddawane naciskom. W dodatku, pobudzone zostaje krążenie, dzięki czemu poprawie ulega ukrwienie całego ciała.

Z kolei w przypadku przewlekle chorych, którzy skazani są na leżenie w łóżku przez dłuższy czas, posłuży, jako pianka przeciwodleżynowa, która minimalizuje ryzyko wystąpienia owrzodzeń na ciele. W dodatku, materace z pianką termoelastyczną nie powodują przeciwciśnienia. Nic więc dziwnego, że stosowane są powszechnie na łóżkach szpitalnych.

Decydując się na zakup materaca z pianką termoelastyczną, najlepiej jest skorzystać z oferty ze sprawdzonego źródła, takiej, jak Sleepmed by Hilding Anders. Producentem materacy sygnowanych tą marką jest Hilsing Anders Polska sp. z o.o. Tylko wtedy można mieć pewność, że kupuje się najwyższej jakości produkt, który posłuży przez długie lata i pozwoli nareszcie odpoczywać w komfortowych warunkach, a nawet dochodzić do zdrowia po poważnej chorobie czy wspomagać leczenie uporczywych dolegliwości.

Artykuł okazał się przydatny?

Kliknij na gwiazdkę i oceń

Ocena 5 / 5. Ilość ocen: 2

Brak ocen!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here