0
()

Nie bez powodu coraz częściej w sklepach z artykułami do sypialni można usłyszeć, że obecnie są modne lateksowe wkłady. Sam trend nie ma tu nic do rzeczy. Okazuje się bowiem, że lateks jest rekomendowany wszystkim osobom bez względu na problemy zdrowotne czy osobiste preferencje. Co takiego wyjątkowego jest w tym materacu, że podbija serca każdego amatora dobrego snu?

Moc płynąca z natury

Aby znaleźć odpowiedź na to pytanie, trzeba najpierw przyjrzeć się samemu lateksowi i sposobie jego pozyskiwania. Surowiec do produkcji materacy jest pozyskiwany z drzew kauczukowych, które rosną na obszarze Ameryki Środkowej i Południowej. Sok z drzewa jest następnie poddawany procesom chemicznym i mieszany z innymi substancjami. Niestety w większości wypadków tak przygotowany lateks nie ma dobrych właściwości i wysokiej jakości. Stosowany jest jako dodatkowa warstwa wypełniacza do innych materacy, np. piankowego czy sprężynowego.

W przypadku 100% materaca z pianki lateksowej sprawa ma się inaczej. Wszystko, dzięki technologii Vita Talalay. Cały proces pozyskiwania surowca i produkcji materaca jest dłuższy niż przy standardowych modelach. Przykłada się większą uwagę do zachowania naturalnych cech lateksu, takich jak sprężystość, elastyczność oraz wysoka odporność na odkształcenia i deformację. Wyjątkowym etapem w całej produkcji jest otrzymanie otwarto komórkowej struktury tworzywa i stworzenie kanalików powietrznych, które pozwalają na swobodny przepływ powietrza.

Ten zabieg jest istotny ze względu na późniejsze właściwości materacy lateksowych. Optymalna cyrkulacja we wnętrzu wypełnienia sprawia, że w jego zakamarkach nie rozwijają się roztocza czy też grzyby. Użytkownik otrzymuje w pełni higieniczny i zdrowy produkt. Takie rozwiązanie sprawdza się świetnie u osób cierpiących na alergie lub skarżących się na problemy z układem oddechowym.

Co więcej, osoby z nadmierną potliwością zyskują spokojny i zdrowy sen. Bez budzenia się w środku nocy i zmiany pościeli.

  Jak wybrać dobrej jakości pościel satynową? Postaw na satynę bawełnianą!

Jeśli martwimy się o przykry zapach, który często towarzyszy piankom, to nie występuje on w przypadku lateksu Talalay. Nie zawiera on sztucznych wypełniaczy czy petrochemikaliów, które wydzielają nieprzyjemną woń podczas snu.

Różne wersje dla wymagających

Materace lateksowe występują w różnych wariantach. Osoby powyżej 80 kg spokojnie znajdą twardszą piankę, podczas gdy lżejsze mogą cieszyć się miękkim wypełnieniem. Komfort snu można dodatkowo polepszyć stosując różne pokrowce. W zależności od osobistych preferencji można postawić na naturalne materiały, np. jak bawełna lub sztuczne o właściwościach antystresowych i antyalergicznych jak wiskoza Tencel . Z kolei wielbiciele bardziej szykownego dodatku w łóżku zawsze mogą wybrać wysokiej jakości pokrowce z dodatkami jedwabiu lub kaszmiru.

Artykuł okazał się przydatny?

Kliknij na gwiazdkę i oceń

Ocena / 5. Ilość ocen:

Brak ocen!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here