0
()

Uszczelki silikonowe produkowane są dla różnych gałęzi przemysłu. Mają bardzo szerokie zastosowanie w przypadku maszyn pracujących w podwyższonej temperaturze. Mogą być też wykorzystywane w przemyśle medycznym oraz spożywczym – silikon do ich produkcji musi się wtedy charakteryzować odpowiednimi właściwościami oraz posiadać certyfikaty jakości.

Producent uszczelek silikonowych
Dobry producent uszczelek silikonowych dostarcza rozwiązania praktyczne dla każdej branży. W swojej ofercie posiada zarówno bardzo wiele gotowych wzorów uszczelek, jak też tworzy je zgodnie z planami i rysunkami dostarczonymi przez zamawiającego. Dzięki temu uszczelki wykonywane są z jak największą dokładnością i precyzją. Uszczelki silikonowe charakteryzują się bardzo dobrymi właściwościami izolacyjnymi, zaś sam materiał, z których są wykonane, jest niezwykle wytrzymały i odporny na zniszczenia. Dlatego właśnie uszczelki silikonowe montuje się w trudno dostępnych elementach maszyn, gdzie przez bardzo długi czas służą bez najmniejszych zarzutów, bo mają wysokie parametry wytrzymałości.

Cechy charakterystyczne silikonu
Jakimi właściwościami charakteryzuje się jeszcze silikon? Jest to materiał o bardzo dużej wytrzymałości zarówno na wysoką, jak też na bardzo niską temperaturę. Uszczelki silikonowe działają zatem optymalnie w zakresie temperatur od – 60 stopni Celsjusza do aż 250 stopni Celsjusza. W przypadku uszczelek technicznych wykorzystuje się silikon czerwony lub różowy. Do produkcji uszczelek wykorzystywanych w przemyśle spożywczym, które mają kontakt z wodą oraz z produktami do jedzenia, wykorzystuje się w silikon o kolorze mlecznym oraz transparentny. Silikon ma bardzo dobrą odporność na promieniowanie UV, jest zatem bezpieczny nawet w przypadku eksponowania go na słońce. Okazuje się zatem, że spośród różnych materiałów wykorzystywanych do produkcji uszczelek, to właśnie silikon jest materiałem najbardziej wszechstronnym, o bardzo dobrych parametrach, a jednocześnie stosunkowo ekonomicznym.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here