Odkryj świat materacy
Odkryj świat materacy Hilding
5
(1)

Zalety materacy piankowych Hilding

Producent Hilding oferuje swoim klientom szeroki wybór materacy oraz akcesoriów do sypialni. Dzięki nim zyskamy nie tylko zdrowy, ale również wygodny sen. Dużą popularnością wśród klientów cieszy się materac z wypełnieniem piankowym. Dzięki niemu możemy zyskać elastyczność oraz dopasowanie do kształtu ciała. Oprócz tego jest niezwykle wygodny w transporcie ze względu na lekkość.

Wśród dostępnych modeli znajdziemy między innymi termoelastyczne materace Hilding. Produkt ten charakteryzuje się przede wszystkim zdolnością dopasowania do kształtu ciała pod wpływem temperatury. Dzięki temu nie musimy martwić się bólami kręgosłupa i nadmiernym napięciem mięśniowym bez względu na pozycję podczas snu. Niezależnie od ułożenia zyskujemy idealne podparcie kręgosłupa oraz równomierne rozłożenie punktów nacisku. Dodatkowa warstwa pianki Velvet Touch zapewnia natomiast ochronę przed nadmiernym zapadaniem się.

Wśród materacy piankowych znajdziemy również modele wysokoelastyczne. Sprawdzą się one idealnie w przypadku osób z większą wagą. Zagwarantują sprężystość, elastyczność oraz odpowiednią cyrkulację powietrza. Tego typu materace Hilding posiadają 7 stref twardości, które gwarantują zdrowe wsparcie kręgosłupa. Trzecim z dostępnych rozwiązań są materace lateksowe, które eksperci zalecają osobom borykającym się z alergiami.

Ryzyko rozmnażania się szkodliwych drobnoustrojów zostało ograniczone do minimum dzięki bardzo dobrej wentylacji. Lateksowe materace Hilding sprawdzą się również w przypadku par o dużej różnicy wagowej, seniorów, a także osób z problemami kręgosłupa. Wkład z 7 strefami twardości zapewnia prawidłowe podparcie każdemu.

Co wyróżnia materace sprężynowe?

W ofercie producenta Hilding znajdziemy również materace sprężynowe. Wkłady są wykonywane zarówno ze sprężyn bonelowych, jak i kieszeniowych. Druga z technologii charakteryzuje się umieszczeniem każdej sprężynki w osobnej kieszonce. Dzięki temu każdy z elementów pracuje indywidualnie, co wpływa na komfort snu par.

  Sypialnia w bieli. Gdzie kupić meble i dodatki?

Materace sprężynowe są również polecane dla osób z dużą różnicą wagową. Wysoka elastyczność punktowa sprawi, że sen będzie komfortowy nawet w przypadku wzmożonych ruchów jednego z użytkowników. Jeżeli zależy nam na większej sprężystości i elastyczności, warto zwrócić uwagę na materace Multipocket. Na każdy 1 m2 przypada większa liczba sprężyn niż w przypadku wkładów kieszeniowych. Dzięki temu materac lepiej reaguje na nasze ciało.

Hilding oferuje również wypełnienie Pocket Plus, którego podstawą są sprężyny o wysokości 15 cm. W tym przypadku wzrasta elastyczność i sprężystość materaca. Warto zaznaczyć, że wkłady sprężynowe są często łączone z innymi materiałami, na przykład matą kokosową, która zwiększa twardość i utrzymuje kręgosłup w odpowiedniej pozycji. Chcesz wiedzieć więcej? Przeczytaj także: Czy liczba sprężyn wpływa na komfort snu?

Co wyróżnia materace sprężynowe?

Jak dopasować materac do swoich preferencji?

Przed zakupem materaca powinniśmy przemyśleć, czego tak naprawdę potrzebujemy. Zastanówmy się, czy zależy nam szczególnie na konkretnych właściwościach. Dzięki temu wybierzemy właściwy rodzaj materaca.

Pozostaje jednak kwestia rozmiaru. W tym przypadku należy wziąć pod uwagę wzrost najwyższego użytkownika i dodać do niego około 25 cm. Zapewni nam to odpowiednią długość materaca oraz umożliwi spanie w dowolnej, wygodnej pozycji.

Nie zapominajmy również o wadze, do której powinniśmy dopasować twardość podłoża. Przyjmuje się, że twardość H2 – średnio miękki – będzie odpowiednia dla osób o wadze do 80 kg. Osoby ważące od 81 do 100 kg powinny wziąć pod uwagę twardość H3 – średnio twardy. Z kolei ciężsi użytkownicy wyśpią się na materacach o twardości H4 – twardy. Chcesz wiedzieć więcej na temat snu? Przeczytaj także: Historia łóżka – jak zmieniał się sposób spania naszych przodków.

Założona w 1939r. w Szwecji firma Hilding Anders jest wiodącym producentem materacy na rynku. Obecna na Polskim rynku od 2001 roku firma podbiła serca Polaków wysoką jakością I skandynawskim stylem. W swoim portfelu firma posiada marki takie jak Hilding, Curem, Jansen, Bedding oraz Carpe Diem. Poza własną produkcją Hilding tworzy również materace dla marek takich jak Agata, Amazon BRW, Sleepmed i wiele innych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here