Jaki rozmiar materaca?
Kupujesz materac? Dowiedz się jaki rozmiar materaca będzie odpowiedni
4
(1)

Dlaczego wybór materaca ma tak ogromne znaczenie dla naszego zdrowia?

Materac to przede wszystkim wsparcie naszego organizmu podczas snu. Być może wydaje się Państwu, że to prosty proces, który nie ma większego przełożenia na nasze funkcjonowanie, poza oczywiście kwestią redukcji zmęczenia i samego wypoczynku. Jednak jest inaczej.

Badania naukowe wykazują, że sen może mieć korzystny wpływ na naszą kondycję pod wieloma kątami. Ważny jest tu także aspekt psychiczny i związany ze schorzeniami kręgosłupa. Sen ma także znaczenie dla naszej pamięci – podczas spania dochodzi do tzw. konsolidacji pamięci, co sprawia, że lepiej zapamiętujemy istotne informacje. Dobry materac musi być zresztą nie tylko wygodny, ale też odpowiednio duży. Jego rozmiar musi przecież czasami odpowiadać potrzebom nie jednej, a dwóch osób!

Dobry materac to lepszy i zdrowszy sen.

Wybór odpowiedniego materaca jest dosyć skomplikowany. Przede wszystkim musimy ustalić, dla ilu osób ma być on przeznaczony. W przypadku materaca dwuosobowego warto zastanowić się nad różnicą wagową pomiędzy użytkownikami. Jeśli jest ona znacząca, może być konieczne kupienie dwóch mniejszych materacy o różnej twardości.

Są także dostępne modele o dwóch twardościach – pół na pół. Twardość definiowana jest przez skalę od H1 do H4. Osoby lekkie, do 60 kilogramów, powinny wybierać materace H1. Osoby o wadze od 60 do 80 kilogramów powinny zapoznać się z ofertą materacy H2. H3 to materace dla osób o wadze między 80 a 100 kilogramami. Najtwardsze materace (H4), służą osobom o wadze powyżej 100 kilogramów.

Ważną kwestią jest także rozmiar. Materac 90×200 to popularne rozwiązanie do małych sypialni. Dla dwóch osób warto wybrać modele większe. Za graniczny, najmniejszy model uznawany jest materac 140×200. Znacznie częściej osoby o sporych sypialniach decydują się jednak na znacznie większe rozwiązania. Niekoniecznie ogromny materac 200×200, ale na przykład materac 160×200. Wszystko zależy w zasadzie od rozmiaru naszej sypialni. Liczy się również okres gwarancji, właściwości antyalergiczne, ewentualne certyfikaty medyczne i oczywiście cena. Dobry sklep z materacami posiada w swojej ofercie różnorodne materace, które będziemy w stanie bez większych problemów dobrać do swoich potrzeb.

  Jak wybrać stelaż do łóżka?
Dobry materac do sypialni
Dobry materac – postaw na sprawdzonego producenta

Dobry materac – postaw na sprawdzonego producenta

Na rynku materacy szczególnie wyróżnia się Hilding Anders. Jest to firma, która od 1939 roku realizuje swoją filozofię – zapewnienie światu zdrowego snu. Przez te lata jej renoma znana jest aż w 60 państwach na świecie.

W Polsce materace cenione są za wszechstronność. Dlatego ważne jest, że znajdziemy zarówno materace Hilding, które są przeznaczone dla dzieci, renomowane produkty medyczne i standardowe materace do sypialni. Marka Hilding dysponuje także wieloma markami własnymi. Dzięki temu każdy znajdzie coś dla siebie w jej ofercie. Można postawić na flagowe produkty premium marki Curem, świetne materace medyczne SleepMed, wysokiej jakości materace Carpe Diem. Marka Hilding dysponuje każdym typem materaca, którego możemy potrzebować. Same rozwiązania stoją na najwyższym poziomie – opracowywane są zgodnie z najnowszymi standardami pod okiem fachowców z wielu dziedzin. Nie pozostawiaj snu w niepewnych rękach – wybierz Hilding.

_____________________________

Założona w 1939r. w Szwecji firma Hilding Anders jest wiodącym producentem materacy na rynku. Obecna na Polskim rynku od 2001 roku firma podbiła serca Polaków wysoką jakością I skandynawskim stylem. W swoim portfelu firma posiada marki takie jak Hilding, Curem, Jansen, Bedding oraz Carpe Diem. Poza własną produkcją Hilding tworzy również materace dla marek takich jak Agata, Amazon BRW, Sleepmed i wiele innych.

Artykuł okazał się przydatny?

Kliknij na gwiazdkę i oceń

Ocena 4 / 5. Ilość ocen: 1

Brak ocen!

1 KOMENTARZ

  1. Jak kogoś bolą plecy to zamiast wymyślać teorie polecam zmienić materac. Ale taki naprawdę dobry. Można zyskać nowy komfort życia :)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here