Jaki materac poprawi Twój komfort snu? Zapytaliśmy eksperta ze SleepMed by Hilding Anders
Jaki materac poprawi Twój komfort snu? Zapytaliśmy eksperta ze SleepMed by Hilding Anders
5
(1)

Jak prawidłowo dobrać materac?

Obecnie na rynku dostępne są bardzo różnorodne materace – różnią się wieloma parametrami. Przy wyborze można się nieco zagubić, dlatego dobrze jest zwrócić uwagę na podstawowe właściwości materaca.

Rozmiar

Według naszego eksperta rozmiar jest bardzo ważny przy doborze materaca. Oczywiście im większy materac, tym lepszy komfort snu, a wybór rozmiaru zależy jedynie od nas samych – naszego budżetu i miejsca, jakim dysponujemy. Nie powinno się jednak przekraczać minimalnych wymiarów, które można samodzielnie wyliczyć – szerokość to minimum 70 cm na osobę (w przypadku podwójnego materaca jest to więc 140 cm), z kolei długość nie powinna być mniejsza niż wzrost użytkownika powiększony o 20 cm.

Twardość

Twardość materaca powinna być uwarunkowana przede wszystkim wagą użytkownika i jego preferencjami. Generalnie najlepiej jest wypróbować materac przed zakupem, łatwo można wtedy sprawdzić czy poziom twardości jest odpowiedni, wystarczy położyć się na boki i plecach oraz upewnić się, że kręgosłup ułożony jest równolegle do powierzchni materaca. Należy zwrócić uwagę, aby klatka piersiowa ani biodra zbytnio się nie zapadały – nawet jeśli na początku wydaje się to wygodne.

Typ wypełnienia

Na rynku dostępnych jest wiele materacy – różnią się one również typem wypełnienia. Bardzo popularne są obecnie materaca lateksowe głównie ze względu higienę. Ich struktura jest porowata, przepuszcza więc powietrze, co zapobiega namnażaniu się drobnoustrojów. Materace piankowe to drugi najpopularniejszy na rynku model.

Ogromną zaletą pianki visco jest to, że pod wpływem ciepła dopasowuje się do kształtu sylwetki – jest termoelastyczny. Niemniej pianka nie jest aż tak wytrzymała jak lateks, dlatego trzeba się liczyć z szybszą jej eksploatacją. Kolejnym typem są materace sprężynowe kieszeniowe – dla wielu osób są one bardzo wygodne, jednak sprężyny, mimo że dają wygodną i sprężystą powierzchnię, mogą być wyczuwalne podczas odpoczynku, co niektórym osobom przeszkadza.

  5 wskazówek jak dobrać odpowiedni materac do łóżka
Jak prawidłowo dobrać materac?
Jak prawidłowo dobrać materac?

Producent

Bardzo ważna jest również marka, a co za tym idzie także jakość materaca. Setki zadowolonych klientów świadczą, że materace SleepMed by Hilding Anders to jeden z lepszych wyborów. Marka odznacza się ponadczasowymi, doskonałymi jakościowo materacami, dlatego warto rozważyć je przy wyborze.

Warto podkreślić, że materace SleepMed pozwalają na manewrowanie dwoma spośród powyższych parametrów – twardością i rodzajem podłoża. Materace te bowiem składają się z wielu warstw, które można przekładać i zmieniać ich konfigurację, dostosowując do swoich potrzeb poziom twardości oraz rodzaj pianki znajdującej się bezpośrednio pod śpiącym.

Gdzie najlepiej kupić materac?

Materac można kupić w wielu miejscach – w sklepie, w salonie, czy przez internet – ta ostatnia opcja wydaje się najbardziej opłacalna. W internecie mamy dostęp do wielu modeli materacy i można zamówić dokładnie ten, który nas interesuje, ponadto często dostępne są dodatkowe opcje – choćby wysyłka, która jest idealną opcją dla osób niedysponujących środkiem transportu.

*****

Założona w 1939 r. w Szwecji firma Hilding Anders jest wiodącym producentem materacy na rynku. Obecna na Polskim rynku od 2001 roku firma podbiła serca Polaków wysoką jakością i skandynawskim stylem. W swoim portfelu firma posiada marki takie jak Hilding, Curem, Jensen, Bedding oraz Carpe Diem. Poza własną produkcją Hilding tworzy również materace dla marek takich jak Agata, Amazon BRW, Sleepmed i wielu innych.

Artykuł okazał się przydatny?

Kliknij na gwiazdkę i oceń

Ocena 5 / 5. Ilość ocen: 1

Brak ocen!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here