Karnisze pojedyncze
5
(1)

Gdzie kupić karnisze pojedyncze?

Karnisze pojedyncze to nowy trend, który sprawdzi się doskonale zarówno w nowoczesnym, jak i tradycyjnym wystroju. Bardzo często jest wprowadzany do pomieszczeń, w których stawiamy na prostotę. Jeżeli chcemy przyozdobić okno jedynie firaną lub zasłonami, będzie idealnym rozwiązaniem. Nie sprawdzi się natomiast w sytuacji, kiedy chcemy zawiesić jednocześnie oba elementy. W tym przypadku może okazać się niezbędny podwójny karnisz. Wiele osób decyduje się na karnisz pojedynczy, aby nie zostawić okna bez żadnych dekoracji. Jeżeli zdecydujesz się na zamontowanie rolety w oknie, warto pomyśleć również o elementach dekoracyjnych wewnątrz pomieszczenia.

Dzięki temu wnętrze nie straci lekkości i delikatności, ale okaże się cieplejsze dla domowników. Powinniśmy zdecydować się na karnisze i firany dopasowane do wnętrza. Gdzie kupić idealne karnisze pojedyncze? Warto korzystać z oferty najlepszych. Jednym z wiodących producentów jest Karnix. Posiada w ofercie różne rodzaje tego produktu. Możemy mieć pewność, że spośród nich wybierzemy coś odpowiedniego. Szczegółowa oferta znajduje się na stronie: https://www.karnix.pl.

Rodzaje karniszy pojedynczych

Karnisze pojedyncze różnią się między innymi sposobem montowania. Jednym z rozwiązań są karnisze drążkowe. Będą doskonałym rozwiązaniem dla osób, którym zależy głównie na dekoracji. Razem z drążkiem otrzymamy specjalne kółka wraz z żabkami. Na nich należy zawiesić firany lub zasłony. Karnisze są montowane zazwyczaj na wspornikach. Warto zwrócić uwagę, że taki drążek daje nam ograniczone pole manewru firanką lub zasłoną. Wsporniki blokują materiał tak, aby nie zsunął się z drążka. Innym rozwiązaniem są karnisze szynowe, które sprawdzą się doskonale w przypadku częstego przesuwania zasłony lub firanek. Materiał nie spotyka blokady i można nim swobodnie przesuwać.

  Urządzamy warsztat majsterkowicza – jakie narzędzia okażą się niezbędne?

W obu tych grupach możemy wyróżnić różne zakończenia karniszy. Dzięki szerokiej ofercie możemy modyfikować je pod względem koloru oraz struktury. Wśród produktów znajdziemy fantazyjne zakończenia, na przykład: kryształowa kula, mosiężne listki czy charakterystyczne kółka. Wszystko zależy od naszych preferencji oraz wnętrza.

Jak dopasować karnisze pojedyncze do aranżacji wnętrza?

Kiedy wybieramy karnisze pojedyncze, powinniśmy zwrócić uwagę na względy praktyczne i dekoracyjne. Przemyślmy przede wszystkim, ilu karniszy potrzebujemy. Następnie przeanalizujmy, co chcielibyśmy na nich powiesić. W ofercie producenta Karnix znajdziemy karnisze w różnych kolorach. Przemyślmy, który z nich będzie pasował do aranżacji. Możemy zdecydować się na biały, czarny karnisz czy też produkt wykonany z mosiądzu, antracytu czy chromowany. Przed ostatecznym wyborem zdecydujmy również, czy lepiej postawić na powierzchnię matową, a może błyszczącą. W zależności od rodzaju wybranego materiału może być potrzebny wspornik. Dzięki temu unikniemy uszkodzeń ściany i obniżenia się karnisza.

Pamiętajmy, że karnisz powinien być dłuższy od wnęki okiennej o co najmniej około 15-20 cm po obu stronach. Dodatkowo ważną kwestią jest również zachowanie odpowiedniej odległości od parapetu oraz ściany. Dzięki temu materiał będzie prezentował się dobrze i o nic nie zahaczy. Karnisze pojedyncze będą pełniły doskonale funkcję dekoracyjną, nawet jeśli nie zawiesimy na nim żadnej zasłony czy też firanki.

Artykuł okazał się przydatny?

Kliknij na gwiazdkę i oceń

Ocena 5 / 5. Ilość ocen: 1

Brak ocen!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here