Dekoracja okna powinna współgrać z wystrojem wnętrza. Zobacz jak udekorować okno firanami i zasłonami.
0
()

Tkaniny grube i ciężkie

Koła to najczęściej wybierany sposób mocowania tkanin ciężkich. Zwany jest również sztancowaniem. Wbite w materiał koła umożliwiają założenie tkaniny na karnisz. Gwarantują z jednej strony bardzo regularny układ zasłony lub firany, a z drugiej doskonale trzymają ją w odpowiednim miejscu. Z powodzeniem można także przesuwać tkaninę po karniszu bez niebezpieczeństwa, że straci ona fason albo wysunie się z żabek. Koła doskonale sprawdzają się zarówno w nowoczesnych, jak i klasycznych wnętrzach. Dzięki nim dekoracja okien nabierze nowego znaczenia

Przykłady różnego rodzaju mocowań można obejrzeć na stronie www.sklep.alpa.pl. We wspomnianym sklepie internetowym z firanami można również znaleźć wiele ciekawych inspiracji związanych z dekoracją okien.

Dekoracja okien za pomocą tkanin delikatnych

Szelki to sposób mocowania tkanin lekkich i zwiewnych. Są niezwykle wygodne w użyciu. Łatwo można je także przesuwać po karniszu. Świetnie sprawdzą się w nowoczesnych wnętrzach. Pomysłową i bardzo dekoracyjną odmianą szelek są troczki. Doszywa się je do tkaniny, a następnie wiąże na karniszu. Dodatkowym elementem ozdobnym może być wiązanie troczków w sympatyczne kokardki. Ten rodzaj mocowana doskonale sprawdzi się przy firanach do salonu urządzonego w stylu romantycznym.

Ciekawą propozycją są także fleksy. Są to stosunkowo małe haczyki, które umieszcza się w prowadnicach przyszytych do zasłony. Fleksy są atrakcyjnym sposobem mocowania, ponieważ wszyte w fałdy materiału pozostają ledwo widoczne dla oka – tym bardziej, że dzięki nim można regulować wysokość firany, przesuwając haczyki w górę i w dół, co powoduje, że można zupełnie ukryć drążek karnisza.

Jak efektownie przymocować zasłony i firany

Mocowania do każdego rodzaju tkanin

Istnieją także mocowania, które z powodzeniem można wykorzystać do wszystkich rodzajów tkanin. Należą do nich bardzo popularne w Polsce żabki. Obecne żabki to elementy wręcz dekoracyjne, które doskonale trzymają tkaninę. Innym mocowaniem jest tak zwane tunelowanie. Polega ono na stworzeniu na górze firany lub zasłony tunelu, który następnie nawleka się na karnisz.

  Pomysł na dekorację okna: rolety rzymskie

Taśmy do firan to także ciekawy sposób na upinanie różnorodnych tkanin. Pozwalają one odpowiednio zmarszczyć materiał w taki sposób, aby nie trzeba było układać firanki lub zasłony na oknie.

Artykuł okazał się przydatny?

Kliknij na gwiazdkę i oceń

Ocena / 5. Ilość ocen:

Brak ocen!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here