Jak powiększyć optycznie małe pomieszczenie - pomogą białe drewniane żaluzje!
3.5
(2)

Żaluzje kojarzą nam się z tanim i niezbyt efektownym rozwiązaniem jeżeli chodzi o pomysły na dekorację okna. Oferta żaluzji jest jednak dużo szersza niż nam się wydaje. Towarem niemal ekskluzywnym są białe drewniane żaluzje, podobnie nieco do klasycznych shuttersów. Zobacz, w jakich wnętrzach żaluzje te sprawdzą się najlepiej.

Białe drewniane żaluzje we wnętrzu

Gdy nie lubimy klasycznych zasłon, możemy się pokusić o zastosowanie w oknach żaluzji. Aranżacja okna z żaluzjami powinna jednak pasować do całości wnętrza, w którym ją zastosujemy. Żaluzje dobrze osłaniają wnętrza przed słońcem, aranżacja okna z żaluzjami bardzo skutecznie hamuje dopływ światła słonecznego do pomieszczenia, a pełniejsze zaciemnienie wnętrza umożliwiają dodatkowo boczne prowadnice.

Wyróżnikiem i zarazem główną zaletą żaluzji jest możliwość kontrolowania kierunku wpadania i natężenia światła – wąskie lamele (listki), które tworzą żaluzje, mogą być obracane o 180°, pod różnymi kątami. Wybierając żaluzje, dopasowane kolorem do podłogi i mebli, można spokojnie zrezygnować z firan i zasłon. Najefektowniejsze są żaluzje drewniane, świetnie komponują się z wystrojem wnętrza i sprawiają, że staje się przytulny. Na rynku dostępnych jest mnóstwo wzorów i kolorów drewnianych żaluzji: od jasnego bambusa, przez kolory naturalnego drewna po orzech czy ciemny mahoń.

Odcinek 410

Architekt: Maciej Bogaczewicz

Zobacz również podobną aranżację z żaluzjami w mieszkaniu Grażyny Wolszczak:

 

Artykuł okazał się przydatny?

Kliknij na gwiazdkę i oceń

Ocena 3.5 / 5. Ilość ocen: 2

Brak ocen!

  Hostel w miejskim klimacie

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here