17glowna
5
(2)

Wnętrza z lat dwudziestych i trzydziestych ubiegłego stulecia czarują nas swoją wysmakowaną elegancją i subtelnym klimatem.

Styl retro w łazience najlepiej sprawdza się w dużych pomieszczeniach. Ale od każdej reguły są przecież wyjątki. Zastosowanie retro elementów nie pomniejszy nam optycznie naszej powierzchni a wręcz mogą one skutecznie odwrócić uwagę od  niewielkiego metrażu łazienki. Stylizowana ceramika to, to co sprawi, że nasza łazienka nabierze konkretnego charakteru. Wszystko inspirowane mniej lub bardziej oryginalną ceramika przedwojenną.

Nie mniej ważna jest też baza, czyli podłogi i ściany. Białe „cegiełki” przepięknie nadają rysu. Czarno-biała szachownica jest klasycznym przedwojennym wzorem podłogowym. Zawsze sprawdzi się w stylowej łazience. W stylowej łazience swoje miejsce znajdą również retro baterie.

Baterie – krany w stylu retro

Bogaty wybór takich kranów pozwala na wybór kolorów i form. Pamiętajmy o dodatkach. To one dopełniają całości i sprawiają, że pomieszczenie ma spójny klimat. Ważne jest odpowiednie oświetlenie, akcesoria. Tutaj możemy pokusić się o poszukanie jakiś ciekawych elementów wśród oryginalnych przedmiotów sprzed lat. W tym projekcie żeliwny kaloryfer jest ozdobą samą w sobie.

Odcinek 410

Architekt: Maciej Bogaczewicz

Tikkurila – farby

Tubądzin – płytki ceramiczne

Beko – sprzęt AGD

Henkel – klej CM16

Kratki.pl – biokominek

Rejs – lustrzane fronty

Quick Step – panele

Radaway – kabina prysznicowa

Świat Łazienek – armatura

Studio meblowe : Arkadiusz Piotrowski – zabudowy


Artykuł okazał się przydatny?

Kliknij na gwiazdkę i oceń

Ocena 5 / 5. Ilość ocen: 2

Brak ocen!

  Kuchnia: retro dodatki w nowoczesnym minimaliźmie

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here