141873947115100100
0
()

Ozdabianie okien jest świetnym sposobem na nadanie pomieszczeniom zupełnie nowego, odświeżonego wyglądu. Można to robić na wiele różnych sposobów, skupiając się zarówno na samych oknach, jak też na firankach, zasłonach czy karniszach. Wszystko tak naprawdę zależy od pomysłowości oraz dostępnych na rynku dodatków. Oczywiście nawet najlepsze dekoracje nie poprawią jakości samych okien, których oferta też jest bardzo zróżnicowana – od okien drewnianych, przez drewniano-aluminiowe, do tych wykonanych z PVC (ciekawe propozycje znajdują się na stronie firmy Stolbud – jednego z producentów cieszących się dobrymi opiniami wśród użytkowników).

Ozdoby na oknachCoś na szyby

Szczególnym zainteresowaniem klienci darzą samoprzylepne folie okienne, stylizowane na witraże i różnorodne motywy kwiatowe. Jest to tania, użyteczna, a zarazem bardzo estetyczna forma dekoracji okien. Spełnia ponadto funkcję ochronną – osłania przed promieniami słonecznymi. Co więcej, w razie stłuczenia szyby, dzięki zastosowaniu folii ostre kawałki szkła nie rozsypią się i zminimalizują ryzyko skaleczenia.

Ciekawym rozwiązaniem na ozdabianie okien przed nadchodzącymi świętami jest wykorzystanie sztucznego śniegu oraz matryc z zimowymi wzorami, które nadadzą wyjątkową atmosferę i uprzyjemnią wystrój pomieszczeń. Czasem najprostsze pomysły są tymi najlepszymi.

Zasłony i firanki

Bardzo dużą popularnością cieszą się w tym sezonie tzw. makarony – rodzaj firanki składający się z luźnych włókien materiału. Dostępne są w wariantach zwykłym i koralikowym. Do wyboru jest cała paleta barw, które sprawdzą się w każdym mieszkaniu. W połączeniu z niewielką ceną (ok. 25 zł) stanowią rewelacyjny pomysł na dekorację okien.

Równie popularne obecnie są ozdobne firany z gładkiego i obszytego woalu oraz zasłony w grube pasy. Dostępne w różnych kolorach i wzorach, także świątecznych, stanowią ciekawą propozycję na nadchodzące dni.

A może karnisze?

Pomysłem na nadanie oknom nowego wyglądu jest zakup akcesoriów do karniszy. Chodzi przede wszystkim o ich zakończenia, dostępne w bardzo wielu wariantach i kolorach, a ponadto wykonane z metalu pokrytego powłoką galwaniczną, zapewniającą ochronę materiału na wiele lat. Cena jednego takiego zakończenia to wydatek rzędu kilkunastu złotych, a więc naprawdę niewiele.

  Drewniana zabudowa na grzejnik. Jak zasłonić kaloryfer?

Zachęcamy do szukania inspiracji na własną rękę – ogranicza nas jedynie wyobraźnia: http://www.stolbud.pl/okna.html.

Artykuł okazał się przydatny?

Kliknij na gwiazdkę i oceń

Ocena / 5. Ilość ocen:

Brak ocen!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here