rolety
4.5
(6)

Rolety wewnętrzne lub zewnętrzne

Producent oferuje dwa typy rolet: montowane wewnątrz lub na zewnątrz. Dodatkowo charakteryzują się one różnym stopniem ochrony przed światłem słonecznym.

Rolety wewnętrzne charakteryzują się różnym stopniem redukcji dopływu światła, częściową ochroną przed ciepłem słonecznym (nie chroni w 100% przed ciepłem słonecznym), różne pozycje zatrzymania rolety, wiele możliwości doboru faktury i koloru rolety. Rolety można również zastosować jako dodatkowy element wystroju wnętrza ze względu na bogatą paletę wzorów, jakie oferuje firma Fakro. Charakteryzuje je również estetyczne wykończenie np. poprzez zastosowanie prowadnic aluminiowych, które kryją brzegi tkaniny (ARP), czy aluminiowa listwa kryjąca wałek rolety (roleta ARS). Rolety wewnętrzne firmy Fakro wykonane są z materiału, który nie przepuszcza światła, dzięki czemu domownicy, jeśli w trakcie dnia potrzebują odpoczynku i drzemki, mogą zaciemnić pomieszczenie i spokojnie odpoczywać. Należy pamiętać, że rolety nie tylko pomagają w słoneczne, upalne dni, ale również częściowo ograniczają utratę ciepła w okresie grzewczym. Są zatem ekonomiczne i łatwe w utrzymaniu czystości.

Rolety zewnętrzne są najlepszą ochroną przed nagrzewaniem się wnętrza pomieszczenia. Okazuje się, że są one w tym aspekcie skuteczniejsze od rolet wewnętrznych. Dodatkowe korzyści z tego produktu to: zaciemnienie wnętrza, ochrona przed hałasem z zewnątrz oraz przed promieniowaniem UV, a także zapewnia poczucie prywatności. Jest najskuteczniejszym sposobem na radzenie sobie z upałem w pomieszczeniach poddasza, które są znacznie bardziej narażone na nadmierne nagrzewanie się niż te na piętrach niższych. Firma Fakro oferuje 3 typy rolet zewnętrznych: ARZ-H, ARZ Z-Wave i ARZ Solar. Są one wzmocnione poprzez połączenie ich lameli gumowym łącznikiem, który zwiększa ich odporność na czynniki zewnętrzne. Z dodatkowych zalet tego typu rolet warto dodać, że jest ona elementem utrudniającym włamanie się do wnętrza domu.

  Niekończąca się historia. Dom modułowy.

Kwestie wygody

Rolety obydwu typów mogą być sterowane różnymi sposobami. W modelach obsługiwanych ręcznie stosuje się zazwyczaj klasyczny drążek ZST np. roleta plisowana APS, ARS lub za pomocą korby w przypadku zewnętrznej np. ARZ-H. Innym sposobem sterowania może być wykorzystanie przełącznika lub pilota. Rolety zewnętrze posiadają opcje ładowania serowania przy wykorzystaniu baterii słonecznych, co jest sporym ułatwieniem, jeżeli nie ma możliwości podpięcia pod tradycyjne zasilanie np. model ARZ Solar.

Kolekcja rolet dedykowanych dla najmłodszych – model DreamWorks&FAKRO

Z myślą o najmłodszych firma Fakro stworzyła unikalną kolekcję rolet DreamWorks&FAKRO, która idealnie dopasowuje się do wnętrza pokoi dziecięcych. Zamiast jednolitej struktury rolety zastosowano obrazy przedstawiające bohaterów ze świata filmów dla najmłodszych. Są to między innymi postaci z takich produkcji jak: „Trolls”, „ How to Train Your Dragon”, Kung Fu Panda”, „Penguins of Madagascar”. W ten sposób rolety nie tylko są praktyczna częścią aranżacji wnętrza, ale również stanowią element dekoracji.Na jaki produkt się zdecydować?

Zanim zdecydujemy się na odpowiednią dekorację okna i wybierzemy właściwy model rolety, trzeba zastanowić się nad funkcji jakie mają spełniać: czy bardziej zależy nam na zaciemnieniu i dodatkowej dekoracji wnętrza (w tym wypadku lepiej sprawdzą się rolety wewnętrzne), czy mają one być barierą przed promieniowaniem UV i przed całkowitą utratą ciepła (rolety zewnętrzne). Jeżeli stawiamy na wygodę i praktyczność wybierzmy model łatwy do czyszczenia, ale również do sterowania.

Sprawdź rolety na okna dachowych polskiego producenta Fakro!

Artykuł okazał się przydatny?

Kliknij na gwiazdkę i oceń

Ocena 4.5 / 5. Ilość ocen: 6

Brak ocen!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here