Shuttersy, czyli drewniane żaluzje to marzeie każdego. Zobacz nasze aranżacje z shuttersami.
5
(2)

Szukasz inspiracji, ciekawego pomysłu na dekorację okna? Znudziły ci się już klasyczne firanki i zasłony, a rolety rzymskie uważasz za niepraktyczne? Polecamy zatem stylowe, drewniane żaluzje i shuttersy. W galerii przedstawiamy około 10 fantastycznych aranżacji nowoczesnych wnętrz z drewnianymi żaluzjami w roli głównej.

Drewniane żaluzje i shuttersy – zalety i wady

Podstawową zaletą żaluzji wykonanych z drewna jest ich naturalne piękno. Drewno dodaje każdemu wnętrzu odrobiny ciepła poprzez mnogość odcieni. Aby podkreślić jego charakter można również pokusić się o podkreślenie słojów. Dodatkowo drewniane żaluzje idealnie będą komponować się z meblami z drewna lub ramami okiennymi. Oprócz ciepła ten element dekoracji wystroju wprowadzi do mieszkania również odpowiedni, niepowtarzalny klimat. Dzięki możliwości regulacji kąta padania światła możemy nie przysłaniać okna całkowicie.
Niestety shuttersy i drewniane żaluzje nie są niestety pozbawione wad i ograniczeń. Po pierwsze ze względu na swoją naturalność są narażone na wykrzywianie. Mają również zmienny układ słojów i bardzo słabą powtarzalność kolorów. Niemożliwe jest więc, aby wszystkie listki żaluzji miały ten sam perfekcyjny kolor. Wyjątkiem są tutaj oczywiście pomalowane na biało shuttersy. Należy również pamiętać, ze drewniane żaluzje nie powinny być stosowane w pomieszczeniach o podwyższonej wilgotności, jak kuchnia czy łazienka.

Mimo tych kilku niedogodności i problemów z odkurzaniem, żaluzje z drewna i shuttersy potrafią wyczarować w każdym wnętrzu niepowtarzalny klimat.

Artykuł okazał się przydatny?

Kliknij na gwiazdkę i oceń

Ocena 5 / 5. Ilość ocen: 2

Brak ocen!

  Dekoracja okien: Jak efektownie przymocować zasłony i firany?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here