Odrobina koloru i drewno doskonale ocieplą minimalistyczne wnętrza.
5
(2)

Styl minimalistyczny charakteryzuje się niewielką ilością dodatków i dekoracji. Z kolei wnętrza w industrialnym klimacie to głównie beton, biel i czysta forma. Jednak i te wnętrza w klimacie surowego minimalizmu, nie muszą być nudne. Znamy sposób na ocieplenie mieszkania, które jest flagowym przykładem tego, jak zaaranżować minimalistyczne wnętrza w męskim klimacie.

Spis treści artykułu:

Kolor we wnętrzach minimalistycznych

Mieszkanie w betonie i bieli, minimalna ilość dodatków, proste w formie meble w monochromatycznych barwach. A jednak coś sprawia, że to wnętrze nie jest nudne i zimne. Z powodzeniem mógłby w nim zamieszkać singiel, jak i rodzina z dziećmi. Odpowiedzią na to pytanie jest kolor! Jasne, monochromatyczne mieszkanie jest niejako tłem dla dwóch mocnych barw, które pojawiają się w tym wnętrzu.

Czerwień we wnętrzach industrialnych

Podobnie jest w przypadku czerwieni. Kolor czerwony również dopełnia wnętrza w surowym klimacie. Stanowi jednak nieco bardziej odważne połączenie z betonem. Właśnie dlatego czerwień pojawiła się w kuchni, w otoczeniu bieli błyszczących frontów. Widać go jednak dopiero wtedy, gdy otworzymy kuchnię na salon.Żółty kolor we wnętrzu

Kolor żółty doskonale współgra z wnętrzami w męskim stylu. Nie odbiera im uroku, a wręcz podkreśla ich niepowtarzalny industrialny styl. Surowy klimat mieszkania staje się niejako tłem dla żółci pod różną postacią. Może być to designerska lampka, obraz na ścianie z elementem żółci czy chociażby, jak w przypadku naszego wnętrza, żółte, nowoczesne lampy.

 Drewno we wnętrzach…

…zdecydowanie ociepla każdą przestrzeń. Drewniane meble, dodatki czy podłoga doskonale pasują do wnętrz w chłodnym, męskim klimacie i nie łamią zasady minimalizmu, która mówi, że im mniej tym lepiej. Urządzając wnętrze i tak musimy wybrać podłogę. W przypadku wnętrz industrialnych warto więc zdecydować się na drewno w ciepłym odcieniu. W naszym mieszkaniu klimat ociepla również drewniana rama łóżka w sypialni, która podobnie jak kuchnia, może być otwarta na salon bądź zamknięta. W sypialni proste łóżko doskonale wkomponowuje się w tą aranżację.

  Spektakularne metamorfozy Dekoratorni: Męskie wnętrze
[Not a valid template]

 

projekt wnętrza: Przemysław Lisiecki @PrzemekLisieckiArchitekt

współpraca projektowa: Elżbieta Kuźniacka
stylizacja: Szymon Zgorzelski
zdjęcia: Michał Mrowiec

Artykuł okazał się przydatny?

Kliknij na gwiazdkę i oceń

Ocena 5 / 5. Ilość ocen: 2

Brak ocen!

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here