Szukasz pomysłu, jak zaaranżować kawalerkę? Skorzystaj z naszych gotowych pomysłów na 38m2.
5
(2)

Niewielkie mieszkania, zwane kawalerkami kojarzą się zazwyczaj z ograniczonymi możliwościami jeżeli chodzi o funkcjonalne zaaranżowanie przestrzeni. Nic bardziej mylnego. Nawet nieduże wnętrze może być urządzone ergonomicznie i wygodnie. I nie trzeba przy tym rezygnować z nowoczesnych rozwiązań. Zastanawiasz się jak urządzić kawalerkę? Oto gotowe porady na temat niecruchomości, czyli pomysł na 38 m2 z oddzielną sypialnią.

Jak wydzielić sypialnię w kawalerce?

Mieszkania do 40 m2 składają się zazwyczaj z niewielkiej łazienki i pokoju dziennego z aneksem kuchennym. Taką propozycję mają dla kupców deweloperzy, którzy nie przywiązują wielkiej uwagi do funkcjonalnych rozwiązań, co oczywiście jest zasadniczym błędem. Podobną sytuację zastaliśmy w jednej z warszawskich kawalerek. W przypadku tego mieszkania udało się zaaranżować funkcjonalną przestrzeń z oddzielną sypialnią. Oczywiście zabieg ten wymagał przestawienia kilku ścianek i przeniesienia instalacji. Wnętrze mieszkania zyskało praktyczny i elegancki aneks kuchenny, dużą łazienkę, wygodną szafę i niewielką, ale osobną sypialnię. Dzięki temu, że sypialnia została oddzielona od salonu drzwiami przesuwnymi udało się zyskać kilka dodatkowych centymetrów.

Aranżacja kawalerki – kolorystyka

Niewielkie mieszkania powinny być aranżowane w jasnych kolorach. Najlepszą bazą dla kawalerek będzie więc biel, którą później swobodnie możemy uzupełniać innymi kolorami. Nowoczesne wnętrza bazują głównie na połączeniu bieli i czerni, oczywiście z przewagą tego pierwszego koloru. Dzięki takiemu zabiegowi pomieszczenie nie tylko nie wydaje się małe, ale wręcz optycznie się powiększa. Jeżeli zależy nam, żeby mieszkanie miało odrobinę charakteru, możemy dodać jeden lub dwa uzupełniające się mocne kolory.

Całość metamorfozy można obejrzeć w 16. odcinku Dekorad.

Projekt: Maciej Bogaczewicz
Zdjęcia: Adrian Hofbauer

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here