lukarna-dom-jednorodzinny
5
(1)

lukarna-dom-jednorodzinnyPlan doskonały na budowę domu

Brzmi wspaniale. Natomiast czy w praktyce również wygląda to tak prosto? Czy powierzając tak poważny projekt w ręce fachowców możemy mieć pewność, że po ustalonym terminie odbierzemy klucze i będziemy mogli przeprowadzić się do nowego „M”? Czy na każdym etapie budowy musimy uruchamiać wyobraźnię, żeby potem, kiedy przeważnie jest już za późno na zamiany, uświadomić sobie, że jakiś element powinien być inaczej zamontowany? Otóż jak zwykle diabeł tkwi w szczególe.

Kto raz budował dom lub wykańczał mieszkanie wie, że akcesoria używane na końcowym etapie, mają niezwykłe znaczenie. A niewłaściwe drobiazgi i źle dobrane akcesoria do montażu kluczowych elementów każdego domu jak okna i drzwi, mogą uprzykrzyć kolejne lata życia, które przecież miały być sielanką.

Akcesoria – kluczowa sprawa

Nawet najlepiej przygotowane plany budowy i wykończenia naszego domu marzeń, mogą zniweczyć źle dobrane akcesoria do drzwi. Nie trudno sobie wyobrazić, źle zamontowane skrzydło, które otwierają się do środka wprost na umywalkę, uniemożliwiając dostanie się do gościnnej łazienki. Albo klamki, które za pierwszym pociągnięciem nie chcą otworzyć drzwi, tylko wymagają dociśnięcia, najlepiej kolanem.

Jednak sen z oczu będą nam spędzały wewnętrzne drzwi do łazienki, które nie będą się zamykały. Nie raz odwiedzając znajomych w domach czy mieszkaniach możemy trafić na niekoniecznie najlepsze rozwiązania, które w widoczny sposób potrafią uprzykrzyć życie. To wszystko są detale, na które zwykle przy akceptowaniu kosztorysu nie zwracamy uwagi. Jednak używanie ich na co dzień, a raczej codzienna walka i frustracja, może spowodować, że życie w nowym domu nie będzie przypominać sielanki, ale koszmar.

  Sypialnia w jednopokojowej kawalerce – jak stworzyć drugie pomieszczenie?

Przezorny – ubezpieczony

Co więc zrobić, żeby uniknąć niepotrzebnych kosztów wymiany wadliwych rozwiązań na dobre akcesoria? Najlepiej jeszcze na wstępnym etapie projektu znaleźć rekomendowany przez znajomych lub osoby z ekipy montażowej.

Mając plan wnętrza, spojrzeć na ofertę hurtowni. Sprawdzić dostępne rozwiązania i ewentualne wątpliwości skonsultować z doradcą jeszcze przed zakupem. Niektóre firmy oferują dostawę zamówienia w 24 godziny i pokazują ilość towaru dostępną od ręki. Warto być przezornym i uprzedzać fakty niż później wymieniać drzwi lub zamki na inne, ponosząc przy tym dodatkowe koszty, tracąc czas i nerwy.

Artykuł okazał się przydatny?

Kliknij na gwiazdkę i oceń

Ocena 5 / 5. Ilość ocen: 1

Brak ocen!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here